Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Nebojte se plechové střechy: Na jaké typy narazíte?

Zář 1709 Autor: Redakce

Stavíte? Rekonstruujete? Pokud stále hledáte vhodnou střešní krytinu, neměli byste mít předsudky vůči těm z plechu. V posledních letech se těší velkému zájmu, protože nabízí výhody v podobě nízké hmotnosti a rychlé montáže. Oproti tzv. skládaným krytinám je plech až desetkrát lehčí, což je k nezaplacení při rekonstrukci starších domů. Čas potřebný k montáži je kratší až o 75 %. K dalším výhodám patří nenasákavost a velký formát plechů. Ale jak vybrat ten správný typ, který se hodí právě na vaši stavbu?

plechova strecha

Hliníkový plech

Hliníkové plechy nachází využití v mnoha oborech. Díky nízké hmotnosti, vynikajícím mechanickým a chemickým vlastnostem, dobré tvarovatelnosti, vysoké pevnosti a odolnosti vůči korozi se v sortimentu střešních krytin těší značné oblibě. K tomu samozřejmě přispívá i estetika.

Měděný plech

Historie využití mědi se píše již od starověku. K výhodám patří snadná zpracovatelnost a odolnost vůči atmosférické korozi. Povrch plechu však může v průběhu času zvětrat a změnit barvu. V praxi se měděné střechy používají zejména při pokrývání historických staveb.

Titanzinkový plech

Titanzinek je slitina elektrolytického zinku s mědí a titanem. Díky ochrannému povlaku z oxidu plech nevyžaduje ochranný nátěr. Plechy z tohoto přírodního a ekologicky nezávadného materiálu nenachází uplatnění pouze jako střechy – používají se také na opláštění a odvodňovací systémy. Pod titanzinkem by neměly být položeny asfaltové pásy.

Pozinkovaný plech

Pozinkované plechy jsou k mání jako „přírodní“ a s povrchovou úpravou. Dlouhodobě prověřený materiál je cenově dostupný, avšak do několika let po montáži začíná rezivět. Proto je vhodná aplikace antikorozního nátěru, což bohužel navyšuje konečnou cenu střechy. Jinak jsou vlastnosti pozinkovaného plechu velmi dobré.

A jaký typ plechové střechy je dlouhodobě nejoblíbenější? Lidé si nejčastěji pořizují poslední zmíněný typ – ocelový žárově pozinkovaný plech. Používá se při stavbě i rekonstrukci a nabízí velmi dobrý poměr kvality a ceny. Neměli byste však zapomínat na to, že vlastnosti plechové střechy výrazně ovlivňuje kvalita montáže a dodržení doporučených technologických postupů. Proto si vyberte firmu, která má s realizací střech z těchto materiálů dlouhodobé zkušenosti a prokazatelné reference. Pak vám bude nová střecha dobře sloužit po mnoho let.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist