Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Nátěry dřeva HORSEMEN

Úno 1222 Autor: Redakce

Pod obchodní značkou HORSEMEN se skrývá dnes již celá paleta vodou ředitelných výrobků, které se používají jako ochranné nátěry na dřevo a kámen. Třebaže se jedná o 300 let používaný systém, není u nás příliš rozšířen, což je škoda.

HORSEMEN Woodcare

povrchova uprava drevaPovrchová úprava dřeva je na našem portálu často diskutovaná otázka. Proto byla provedena zkouška expozice nátěrů umělému zvětrávání (UV záření, voda). Tyto zkoušky odpovídají zhruba pětiletému vystavení dokončených ploch na povětrnosti. HORSEMEN v nich obstál na výbornou. U běžných nátěrových hmot se doporučuje plochu dřeva důkladně obrousit a popř. přebrušovat i mezi jednotlivými nánosy.

Naopak u HORSEMEN u je nutný hrubý povrch, který je buď čistě řezaný, nebo hrubě broušený. Tím, že nevytváří film, vzniká pro vodní páry prodyšná ochrana dřeva, která umožňuje dřevu tzv. dýchat. Musíme si uvědomit, že dřevo je přírodní materiál a pokud není tepelně upraveno (Thermowood), musíme respektovat jeho přirozené vlastnosti.

Základem přípravku je kvalitní lněný olej a kvalitní hlinky, vyjma odstínu sněhobílá a švédská modrá, u těchto odstínů jsou použity jiné pigmenty. Letos ještě k základním osmi odstínům přibyly další čtyři, které více odpovídají naším zvyklostem. Výrobek je bez organických rozpouštědel a je vyroben z obnovitelných surovin.

HORSEMEN se ukazuje jako materiál budoucnosti pro svoje výhody, jako je jednoduchá opravitelnost, jednoduché zpracování, barevná škála, výroba z obnovitelných surovin.

HORSEMEN Woodcare-kde ho použít?

nater na drevoHORSEMEN je určen hlavně pro nátěry na rozměrově nestálých dílcích a je vynikající ochranou pro dřevěné prvky, které jsou v přímém kontaktu se zvířaty např. ohrady, stáje apod. Je výborný jako nátěr na dřevěné domy a dřevěné zahradní domky, pergoly, ploty a jiné. Naopak se nehodí jako nátěr na nová okna v moderních domech, pokud bych k tomu neměl estetický nebo jiný důvod. HORSEMEN je určen hlavně pro lidi, kteří oceňují přirozené vlastnosti dřeva a respektují přírodu. HORSEMEN se jim odmění nenapodobitelným rustikálním vzhledem a velmi jednoduchou nenáročnou údržbou.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist