Internetový hobby magazín

Menu

PR

Nejnovější články

Na oslavu 174. narozenin plzeňského ležáku vás dnes zdarma dopraví Pilsner Expres

Říj 1601 Autor: Redakce

V sobotu 1. října si tisíce lidí připomenou kdy, kde a jak se zrodil věhlasný plzeňský ležák. Od 11:00 hodin v plzeňském pivovaru začíná tradiční Pilsner Fest, který oslavuje uvaření historicky první várky Pilsner Urquell v roce 1842. Sládek Josef Groll tehdy započal zcela novou éru vaření piva a dal tak vzniknout nové pivní kategorii „pils“, která se stala populární a rozšířená po celém světě. Z Prahy do Plzně vyrazí navíc v sobotu přesně v 10:30 hod speciální narozeninový vlak, který už po cestě na největší český pivní festival navodí tu správnou narozeninovou atmosféru. O všechny gratulanty se postarají šenkýřky v dobových kostýmech a správnou náladu navodí také hudební doprovod. Do Pilsner Expresu budou moci přistoupit milovníci piva kromě pražského hlavního nádraží také na Smíchovském nádraží, v Berouně, Zdicích, Hořovicích a Rokycanech. Do Plzně dorazí vlak těsně po poledni.

pilsner fest

„Oslava výročí uvaření první várky plzeňského piva je pro náš pivovar každoročně největší událostí. Chceme, aby ho společně s námi oslavili i lidé ze vzdálenějších míst, proto jsme, letos poprvé, pro milovníky dobrého piva z Prahy, Berouna a dalších měst připravili speciální narozeninový vlak. Už v něm se můžou naladit na festival a taky si třeba zasoutěžit o zajímavé pivní ceny,“ říká Stanislav Pekárek z Plzeňského Prazdroje.

Celý průvod s hudbou se pak od plzeňského nádraží vydá směrem k bráně pivovaru. Za ní bude na všechny čekat hlavní hvězda oslavy – nefiltrovaný ležák Pilsner Urquell, Poteče z více než 150 kohoutů a pro nejlepší pivní zážitek jej návštěvníkům pivovaru poctivě načepují vítězové soutěže o nejlepšího českého výčepního – Pilsner Urquell Master Bartender. Kromě nefiltrovaného piva na čepu, které je autentické pro tradiční oslavu, se mohou všichni návštěvníci těšit na kvalitní gastronomii v podání těch nejlepších plzeňských restaurací nebo jiných podniků z dalších míst v ČR, které byly na festival vybrány ve spolupráci s kulinářským Fresh Festivalem.

Co vše předchází tomu, než dostanete na stůl zlatý plzeňský ležák, pak přiblíží pivovarské osobnosti, které uchovávají tradiční pivovarská řemesla a už po generace dělají Pilsner Urquell, čím je. Dají nahlédnout hlouběji do svých profesí a návštěvníky Pilsner Festu vyzvou k soutěžím, kde bude jednou z hlavních cen například soukromá VIP prohlídka pivovaru přímo se starším obchodním sládkem Václavem Berkou. Ale ani ten komu se nepoštěstí v soutěži zvítězit, nepřijde o jedinečný zážitek v podobě speciálních festivalových prohlídek pivovaru, které odhalí tajemství místní bednárny, pivovarských sklepů nebo tzv. podsvětí varny, které se otevře veřejnosti vůbec poprvé. 

O doladění té správné atmosféry se postará hudební program. Odstartuje v 11:30 vystoupením tradiční české kapely Čechomor. Tu pak vystřídají třeba Chinaski, Tata Bojs, Bára Poláková nebo slovenský zpěvák Meky Žbirka. Krom dvou hlavních pódií pak ožijí narozeninovou hudbou i některé pivní stany a další místa v areálu pivovaru.

Po skončení festivalu se oslavou znavení návštěvníci mohou odebrat zpět na plzeňské nádraží, kde na ně bude přesně ve 23:30 hod čekat Pilsner Expres, aby je zdarma odvezl zpět směrem ku Praze.

Vstup na festival je zdarma, začátek 1. října 2016 v 11:00.

pilsner vlak

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

 
<<Čvn 2024>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist