Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Montovaná hrubá stavba domu – rychle a bez starostí

Říj 1522 Autor: Redakce

Chcete stavět rodinný dům a zvažujete i možnost realizovat si některé práce svépomocí? Právě touto cestou se ubírá stále více stavebníků. Možná ale nevíte, že práci si můžete značně ulehčit a zkrátit také dobu stavby. Stačí využít ověřených technologií s mnoha výhodami. Jednou takovou je montovaná hrubá stavba z přírodního keramického materiálu.

Pokud si chcete ušetřit spoustu starostí a času, můžete zvolit montovanou hrubou stavbu z velkoplošných dílců z keramického betonu. Nejedná se o žádnou dřevostavbu. Domy z tohoto materiálů v sobě spojují mnoho výhod. Nejen že jde o velmi rychlý a léty prověřený způsob výstavby s minimem mokrých procesů, ale stavba má díky přírodnímu materiálu mikroklima podobné jako stavba cihlová. Keramický beton má  navíc skvělé izolační vlastnosti, takže dům bude mít také velmi nízké nároky na vytápění. Díky těmto a mnoha dalším výhodám ušetříte cenný čas při výstavbě a spoustu peněž nejen při realizaci domu, ale také při jeho užívání.

Montované domy z keramického betonu (LiaporBetonu) najdete v nabídce společnosti Dům jedním tahem (DJT). V katalogu si můžete vybrat z 25 typových domů, které si lze přizpůsobit podle vlastních představ. Typový projekt k domu navíc získáte při objednávce stavby od  DJT zcela zdarma.

Hrubá stavba za 4 dny:

Po tom, co si vyberete některý z typových domů a do projektu budou zapracovány úpravy dle vašich přání, vyrobí se všechny obvodové dílce a vnitřní příčky. U patrových domů je součástí dodávky také betonové schodiště a monolitický strop.

 • Stavba Domu jedním tahem začíná na připravené základové desce, kterou si můžete zrealizovat předem sami nebo ji nechat na DJT.
 • Realizace hrubé stavby patrového domu trvá pouhé 4 dny:
  • 1. den: montáž stěn v přízemí, montáž dílců polostropu a schodiště, zalití styků
  • 2. den: odšalování spár a začištění, dokončení pokládky vrchní výztuže, zašalování schodů a otvorů, betonáž stropu
   – poté následuje technologická přestávka (7-10 dnů dle klimatických podmínek), aby mohl strop vytvrdnout
  • 3. den: montáž stěn 2.NP, zašalování svislých a vodorovných spár + zabetonování
  • 4. den: ukončení výstavby hrubé stavby, odstranění stojek, předání staveniště.

Realizace hrubé stavby přízemního domu trvá pouhé 2 dny.

 • Na stavbě bude čisto, žádné dodatečné sekání instalací, řezání drážek, broušení apod. Drážky a prostupy v dílcích pro rozvody topení, vody a kanalizace jsou včetně krabiček připraveny již z výroby. V případě potřeby lze však do snadno opracovatelného keramického betonu potřebné drážky přidělat.
 • Dílce mají z výroby hladký povrch. Pro konečnou vnitřní úpravu hladké strany dílce (od formy) stačí pouze stěrka. U hrubé strany dílce (ručně hlazené) lze použít jednovrstvou sádrovou omítku. Toto řešení přináší značnou úsporu v provedení omítek oproti zděným konstrukcím.
 • Nespornou výhodou technologie Domu jedním tahem je, že při realizaci hrubé stavby probíhá minimum mokrých procesů, což umožňuje nastěhování do domu ihned po finálním dokončení výstavby.

Video ze stavby Domu jedním tahem – Helena

Hrubá stavba, která by vám jinak zabrala týdny či měsíce, bude hotová během jednoho týdne. Navíc se zárukou výrobce.

Chcete vidět, jak se bydlí v domech jedním tahem? Navštivte s námi výrobu, probíhající stavby i již obydlené domy. Více informací najdete na www.dumjednimtahem.cz

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Úno 2024>>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist