Internetový hobby magazín

Menu

PR

Nejnovější články

Modelářství – koníček i srdeční záležitost

Bře 1908 Autor: Komerční sdělení

Svůj volný čas se většina z nás snaží trávit různými příjemnými aktivitami. Někteří pečují o zahradu, jiní se věnují truhlařině a další tráví dny toulkami po přírodě. Koníčkem dnes mohou být opravdu různé aktivity, stačí pouze chuť a trocha volného času. Velkému zájmu se již po dlouhá léta těší například modelářství, které si díky své variabilitě našlo mnoho příznivců napříč věkovými kategoriemi. Letadla, vrtulníky, železniční modely, motorky i plachetnice se tak mohou stát součástí hodnotné sbírky. Modelářství je často nedoceňovaným koníčkem, nabízí ovšem velké možnosti, a třeba i vlastní vesmírnou loď.

rc modely

Modely pro začínající i profíky

Široká nabídka modelů na trhu dokáže dnes uspokojit zmlsané choutky nejednoho sběratele. Například s modely řízenými rádiovým signálem (RC) si můžete splnit sen o pilotování letadla, plastikové modely zase mohou nabídnout námořní flotilu i vymazlený sporťák a papírové si mohou bez obav vyzkoušet i začínající modeláři. Vášnivé sběratele jistě potěší věrné repliky válečných letadel i legendárních Rolls-Royců.

Při výběru modelů jsou důležitými faktory obtížnost a měřítko. Obtížnost modelu bývá značena čísly 1–5. Měřítko značí poměr mezi velikostí reálného objektu a velikostí modelu, pro vyjádření tohoto modelu se využívá například formát 1:24.

Plastikové modely

Plastikové modely jsou velice oblíbeným sběratelským kouskem. V balení bývají části plastikového modelu součástí licích rámečků, od kterých se musí oddělit. Tyto části se spojují ideálně rychletvrdnoucím lepidlem. Následně je model nastříkán tekutým tmelem, který zajistí jeho jednotný povrch a lépe udrží barvu. Finálním krokem je nanesení akrylátové barvy, lze tak učinit pomocí airbrush pistolí nebo speciálních štětců.

RC modely

RC modely jsou díky své odolnosti, a především realistickým prvkům velice oblíbeným sběratelským kouskem. Nejenže je můžete řídit pomocí dálkového ovládání (a dnes už i smartphonu), většina RC aut je vybavena i zvukovými efekty, které zesílí dojem autentičnosti. Velice populárními se staly také bitevní modely s infračerveným bojovým systémem, díky němuž si můžete užít téměř reálnou bitvu i tří tanků najednou. Své místo na výsluní si užívají také RC drony. Pokud budete chtít zážitek z letu ještě zesílit, můžete si pořídit dron s kamerou, dnes často využívaný pro originální záběry ze vzduchu.

Sběratelské modely

Ani sběratelé nebudou strádat. Na trhu jsou totiž velice snadno dostupné i sběratelské modely. Z velké části se jedná především o historické dopravní prostředky a vojenskou techniku. Modely jsou ve většině případů z kovu, a oplývají tak vysokou odolností. Pokud toužíte po naprosto dokonalé scenérii, je možné si k modelům pořídit i autentické figurky.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

 
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist