Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Máte doma alobal? Řekneme vám, na co vše ho můžete použít!

Kvě 2211 Autor: Claudie Kornelová

Nejčastěji se tato vlhku a mastnotě odolná, trvanlivá a ohebná fólie používá při vaření v kuchyni. Alobal ale umí mnohem více věcí! Mějte tento multivyužitelný poklad neustále při ruce a díky tomu budete mít rychlé řešení pro žehlení, řemeslné práce či dokonce zvedání těžkých věcí. Přečtěte si tento článek, abyste objevili nejzajímavější a neobvyklé způsoby, jak využít alobal na víc, než jen na skladování zbytků.

alobal

Alobal má mnoho využití. Zdroj foto: Unsplash.com – Julia Maior

Naostřete si nůžky

Tupé nůžky jsou prokletím nás všech (nejen řemeslníků). Opotřebované nůžky naostříte tak, že naskládáte několik vrstev alobalu, přehnete je napůl a poté je ostříháte. Šest až osm střihnutí by mělo zanechat vaše nůžky pěkně ostré.

nůžky

Například vám dokonale naostří nůžky. Zdroj foto: Unsplash.com – Pro Church Media

Hladké stěhování

Alobal je levným improvizovaným pomocníkem, který pomůže přesunout váš nábytek. Jednoduše obtočte fólii kolem spodní části nohou, matnou stranou dolů. (Matná strana je kluzčí než lesklá strana.) Alobal usnadní posouvání nábytku po podlaze – není potřeba žádné těžké zvedání.

Pomocný trychtýř

Použijte alobal a vytvořte okamžitou jednorázovou nálevku na přenášení nepořádných tekutin, jako je olej nebo lepkavé tekutiny, jako je med. Jednoduše zdvojnásobte délku odolné hliníkové fólie a vytvarujte ji do tvaru kužele. Vrcholem tohoto snadného triku je, že odpadá nepořádné čištění – až budete hotovi, jednoduše ho vyhoďte nebo vyčistěte a vyhoďte do koše na recyklaci.

olej

S jeho pomocí můžete přelít různý materiál. Zdroj foto: Unsplash.com – Susan Wilkinson

Jednoduché pečení

Před pečením vyložte dno trouby nebo grilu alobalem, jakmile budete hotovi, jednoduše odstraňte špinavou fólii a vyhoďte ji. Abyste použitý alobal využili opravdu na maximum, než ho vyhodíte, zmuchlejte ho a použijte k vydrhnutí přilepených zbytků jídla z roštů nebo pekáčů.

Oprava podlahy

Použijte alobal k záchraně uvolněné vinylové dlaždice. Umístěte pohyblivou dlaždici na místo na podlaze, položte na ni kousek alobalu a několikrát přejeďte horkou žehličkou, aby se lepidlo pod ní roztavilo. Položte hromadu cihel nebo knih na dlaždici, aby držela na místě, zatímco se lepidlo resetuje. Vyzkoušejte stejný trik k vyhlazení nerovností a vyboulenin na vinylových podlahách.

podlaha

Nebo opravit boule na vinylové podlaze. Zdroj foto: Unsplash.com – Thanos Pal

Žehlící podložka

Zastrčte pod kryt žehlícího prkna list alobalu tak, aby odrážel teplo od žehličky. To vám umožní žehlit obě strany najednou – a zkrátit tak dobu žehlení na polovinu!

Ocelová past

Pokud chcete prodloužit životnost podložek z ocelové vlny, uložte je na zmačkanou kuličku fólie, aby ocelová vlna nezrezla. Pro dlouhodobější skladování zabalte podložku z ocelové vlny do fólie a vložte ji do mrazáku.

alobal

Vytvořte si alobalové kuličky a s jejich pomocí prodlužte životnost vaší ocelové vlny. Zdroj foto: Unsplash.com – Teslariu Mihai

Tepelná vlna

Zlepšete účinnost svých radiátorů vyrobením vlastního tepelného reflektoru z fólie. Přilepte list odolné hliníkové fólie na velký kus lepenky lesklou stranou ven a umístěte jej za radiátor. Teplo se odrazí od fólie do místnosti místo toho, aby bylo absorbováno stěnou. Pokud jsou na vašich radiátorech kryty, přilepte pod víko kus hliníkové fólie lesklou stranou dolů, aby teplo směřovalo dolů a do místnosti.

Lesklé a nové

Vyleštěte své stříbro vlastním domácím odstraňovačem skvrn. Skleněnou pánev vyložte fólií a vložte do ní stříbro, ujistěte se, že se každý kousek dotýká fólie. Přidejte čtyři šálky vroucí vody a poté čtvrt šálku jedlé sody, zdvojnásobte nebo ztrojnásobte recept dle potřeby, aby bylo stříbro zcela pokryto. Směs začne pěnit a špína přilne k fólii (proces bude trvat několik minut). Silně zašlé kusy mohou vyžadovat několik takovýchto ošetření. Odstraňte stříbro z pánve, opláchněte čistou vodou a osušte měkkým hadříkem. Stříbro skladujte na fólii, abyste předešli dalšímu poškození. (Tento proces se nedoporučuje pro postříbřené kusy.)

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist