Internetový hobby magazín

Menu

PR

Nejnovější články

Líčení a kontaktní čočky? Tipy pro krásné a zdravé líčení!

Zář 1305 Autor: Lenka Netušilová

liceni ras s cockamiPro kontaktní čočky se většinou rozhodujeme, abychom se zbavili brýlí. Často si myslíme, že nám nesluší, nejsou ideální pro sport, anebo se v nich necítíme dobře, a nepřidávají nám na sebevědomí. U žen, je dalším důvodem faktorem, který mluví pro čočky i líčení. Nalíčit se hezky a střídmě, aby přitom i pod brýlemi byly zvýrazněné oči vidět, je mnohdy problém. Čočky jsou v tomto daleko snazší. Nalíčené oči nejsou skryté pod brýlovými skly a obrubou a líčení je tak může být opravdu zřetelné. Pryč už jsou i názory, že se nositelky čoček nesmí kvůli zdravým očím líčit. Víte, ale jaký je správný postup líčení při nošení čoček? Seznamte se s několika tipy a poznejte, jak skloubit krásu a zdraví.   

Oči jsou nejcennějším orgánem i smyslem, který nám poskytuje největší množství informací. Až neuvěřitelných 90% vjemů zachytíme právě díky zraku. Z čehož vyplývá, že na ostatní smysly připadne zhruba zbylých 10%. Je proto nezbytné si zrak chránit, dbát na něj a poskytovat mu i patřičnou péči.

A nebyly by to ženy ani svět módy, kdyby nepřišly na to, že i oči lze „dekorovat“. V dnešní době už žena těžko vyjde na ulici a mezi lidi bez použití make-upu, řasenky, očních stínů či linek. Jak to ale mají ženy, které jsou zároveň i nositelkami kontaktních čoček? Jaký je nejlepší postup aplikace čoček a líčení? A je možné zabránit, aby se částečky kosmetiky nedostaly do očí?

Správný postup líčení a aplikace čoček

nasazeni cocek● Ličte se vždy až po nasazení čoček. Čočku nejdříve vyndejte z roztoku, nejvhodnější jsou bio-inspirované roztoky (např. Biotrue).  Jsou totiž k očím šetrné a dbají na jejich biologické vlastnosti. Čočky díky těmto roztokům zůstanou zvlhčené až 20 hodin, v oku nepálí, nedřou a nenutí ke stálému mrkání.   Díky tomu se předejde riziku vniknutí částeček kosmetiky do očí.

Používejte jemnou kosmetiku. Při výběru kosmetických přípravků volte ty, které jsou určené pro nositelky čoček nebo pro ženy s citlivějšíma očima. Dnes už se většina kosmetiky snadno sežene i ve variantě „sensitive“ – tedy pro citlivé oči. Taková kosmetika je vhodná jak pro nositelky čoček, tak i pro ženy trpící častějšími očními záněty nebo alergiemi.

Nenanášejte kosmetické přípravky na vnitřní okraj víček. Tak může totiž snadno dojít ke znečištění, nebo dokonce poškození povrchu čoček. Pokud nedokážete fungovat bez očních linek, ličte si je na vnější okraj víčka. Nikdy nemalujte linku přímo „do oka“. Může tak dojít jednak ke zmíněnému znečištění povrchu čočky, ale můžete si při troše neopatrnosti způsobit zranění o hrot tužky.

nasazeni cockyNepoužívejte kosmetiku – řasenky s obsahem drobných vláken. Během dne totiž mohou lehce například z řasy odpadnout a dostat se do oka, kde jednak znečistí čočku, ale snadno způsobí i podráždění oka a jeho zarudnutí.

● Při aplikaci kosmetiky ve spreji zavřete oči. Hrozí zde opět riziko, že se částice prostředků mohou usadit na čočkách. Řeč je hlavně o parfémech, ale i o lacích na vlasy. To platí i v případě, že se vydáte do kadeřnictví. Nepříjemné by pak nebylo jen usazení spreje na čočkách, ale i pálení očí, ke kterému dochází ihned po zasažení oka.

Odličujte se až po vyjmutí čoček z očí. Jedině tak zabráníte tomu, aby se zbytky kosmetických prostředků dostaly na čočky. Kontaktní čočky pak opět vložte do pouzdra s bio-inspirovaným roztokem, který je přes noc dobře vydesinfikuje. Oči odličujte až po té pomocí odličovacích vatových polštářků. Na ně nanesete odličovací vodu nebo krém a odličujte oči vždy velmi jemnými pohyby bez silnějšího tření nebo mnutí očí, aby se předešlo jejich podráždění.

Pokrok v kosmetickém i oftalmologickém průmyslu přispěl k mnohem většímu pohodlí nositelek čoček. Ostrý zrak, dokonale nalíčené oči a nulové zdravotní potíže, taková je současnost ve spojení čoček a líčení. Stačí jen vědět, jak to to.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

 
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist