Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Liaflor – granulát pro zahradní a dekorační účely

Čvn 1310 Autor: Komerční sdělení

LiaflorLehké keramické kamenivo Liaflor je čistě přírodní, zdravotně nezávadný a ekologický granulát určený především pro dekorační a pěstební účely. Zahradníkům, zahradním architektům i menším zahrádkářům a pěstitelům pokojových i venkovních rostlin přináší celou řadu výhod nejen jako důležitá součást substrátů, ale také pro své dekorační vlastnosti

Využití Liafloru

Liaflor má širokou škálu využití pro profesionální zahradníky i menší pěstitele.

Dekorační účely

Liaflor působí díky své přirozené hnědočervené barvě velmi příjemně jako dekorace.

  • Často se využívá jako svrchní vrstva v květináčích a truhlících i na záhonech. V tomto případě není jen ozdobným prvkem, ale také vrstvou, která zabraňuje vysychání zeminy a zamezuje růstu plevele podobně jako třeba mulčovací kúra.
  • Liaflor můžeme také často vidět jako náhradu zeminy v květináčích u umělých rostlin. Liaflor je totiž mnohem lehčí než zemina a neobsahuje žádné nečistoty ani choroboplodné zárodky.
  • Díky nízké objemové hmotnosti je také často využíván jako aranžérský prvek výstavních ploch nebo výloh.
  • Méně tradiční, avšak stále oblíbenější je také použití Liafloru pro úpravu hrobů. Hrob díky Liafloru vydrží upravený i delší nepřítomnost pozůstalých.

Pěstební účely                                                                                                         

Liaflor - kytkaMimo dekorační funkci plní Liaflor, při použití kolem vegetace, i funkci účelovou. Nejen že zabraňuje již zmíněnému růstu nežádoucího plevele a zvýšenému odpařování vody ze živného substrátu, ale také zlepšuje jeho vlastnosti.

  • Lze použít jako hydroponický substrát pro pěstování téměř všech pokojových rostlin nebo také skleníkové zeleniny (rajčata, okurky) nebo květin.  Hlavními výhodami hydroponie je rychlejší růst rostlin a menší náchylnost k chorobám.
  • Velmi často se používá se jako drenážní podklad pod substrát do květináčů a truhlíků, který slouží k odvedení přebytečné vody.
  • Liaflor se v drcené formě (Liadrain) často používá také jako drenážní vrstva na zelené střechy. Právě zde oceníte nízkou objemovou hmotnost tohoto kameniva. Více o zelených střechách

Výroba Liafloru

Liaflor ClassicLiaflor se vyrábí expandací z třetihorních jílů Jíl je v několika stupních drcen a plastifikován. Potom jsou různými způsoby vytvářeny granule potřebné velikosti a tvaru. Tyto granule prochází rotační pecí, kde expandují při teplotě asi 1150 °C.  Díky vysokým teplotám, kterými při své výrobě prochází, neobsahuje Liaflor žádné nečistoty ani choroboplodné zárodky.

Druhy Liafloru

Liaflor můžete zakoupit ve 2 formách jako Liaflor nebo Liaflor Classic. Liaflor má zrna ve tvaru téměř pravidelných kuliček. Je tak vhodný především pro dekorační účely a hydroponické pěstování rostlin. Liaflor Classic má zrna nepravidelných tvarů. Nejčastěji se používá jako součást různých substrátů nebo drenážní vrstva.

Liaflor - pytleJak a kde koupit Liaflor

Liaflor můžete zakoupit v obchodní síti výrobce Liafloru společnosti Lias Vintířov nebo také on-line v e-shopu. V případě zájmu o větší odběr kontaktujte obchodně technického poradce, který vám poskytne další informace a připraví individuální cenovou nabídku.

Ing. Libor Pupík
tel.: +420 352 324 435
mob: +420 606 643 550
e-mail: pupik@liapor.cz

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist