Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Léčebné využití rašeliny u vás doma

Čvn 1526 Autor: Redakce

mech raselinaRašelina, kdo by to byl řekl, že bude mít tato hnědavá hmota tak zázračné účinky? Ale ano, má. Ostatně o tom už víme dlouhá léta. Rašelina se využívá při lázeňských procedurách, protože jsou její účinky na lidské tělo neoddiskutovatelné. Přírodní huminy z rašeliny totiž mohou dokázat skutečné zázraky. Když k tomu přidáme navíc tepelnou a sorpční kapacitu, máme dokonalý přírodní produkt, který stojí za vyzkoušení. V dnešní době jsou ale k dostání i výrobky pro každodenní domácí použití. Nemusíte platit drahé léčebné výlohy. Výjimečné vlastnosti rašeliny jsou uznávány celosvětově-pozitivní výsledky mají zejména při léčbě pohybového aparátu.

Také už nevíte, jakou mastí si namazat loket či koleno, aby přestaly bolet?

bolest kolene slecnaBolesti svalů a kloubů se nevyhýbají ani mladým, artrózou či revmatem trpí stále více i mladých lidí. Zejména na tyto problémy doporučujeme rašelinové zábaly. Ovšem ty jsou zázračné také při nutnosti prokrvení a prohřátí. Rašelina navíc obsahuje spoustu minerálních a protizánětlivých látek, takže je velmi vhodná pro přípravu koupelí. Ty mohou pomoci nejen při léčbě pohybového aparátu, ale také pomáhají při ženských potížích, oslabenou imunitou a podobně. Mnoho lidí na ně nedá dopustit v rámci očistných kůr, zejména na jaře, kdy je detoxikace nejžádanější.

Jak vybrat vhodný rašelinový preparát?

V dnešní době máte na výběr opravdu širokou škálu výrobku z čistě přírodní rašeliny. Je tedy na vás, zda zvolíte nalepovací pásky či zábaly, nebo dokonce rašelinu pro přípravu koupelí. Nás nejvíce zaujaly nahřívací polštářky, které lze použít opakovaně. Stačí je jednoduše nahřát v mikrovlnné troubě a použít dnes a denně. Rašelinové polštářky jsou navíc vyráběny v mnoha velikostech. Velkou výhodou také je, že můžete zakoupit speciální ledvinový, nebo třeba krční polštářek. Pokud tedy často trpíte ztuhlostí krční páteře, sáhněte po rašelinovém krčním termoforu. Ten nahřejete během několika minut v mikrovlnce, nad párou, či ve vodní lázni a následně se můžete těšit z přirozeného tepla po dobu až dvou hodin. Prohřívání je nejen dlouhodobé, ale také postupné a co je nejdůležitější, tak rovnoměrné. Nesmíme opomenout ale také potřebu zchlazení. Ostatně zánětlivá onemocnění potřebují chlad. Není ale nic jednoduššího, než jakýkoliv polštářek vložit do chladničky a máte opačný účinek. Stejně jako teplo totiž rašelina dokáže akumulovat také chlad.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist