Internetový hobby magazín

Menu

PR

Nejnovější články

Květy pro naše zdraví

Pro 1319 Autor: Lenka Netušilová

Proč máme tak rádi všechny možné pestrobarevné květiny? Protože nás uklidňují, uvolňuje nás jejich vůně a celkově na nás pozitivně působí síla přírody. To je i důvod proč si kupujeme květiny v obchodech a snažíme se mít kousek přírody i v našich bytech. Víte ale, že květiny mohou skutečně léčit? Přesněji řečeno, jejich květy. Poznejte správný postup výroby květových esencí a zjistěte, jak na naše zdraví působí.

Čekanka, řepík, klematis, netykavka – ty zná asi každá a právě ona i řada dalších nás dokáže léčit. Dohromady je to neuvěřitelných 38 květů, ze kterých lze získat květové esence, které našemu organismu dodají harmonii a podpoří jeho zdraví. 

Jak esence z květů získat?

lucni kvetinyZatoužili jste se někdy podívat, jak se vyrábí elixíry nebo kosmetika? Pojďme se na to společně podívat. Seznámíte se s čištění přírodním postupem, v němž hraje roli jen příroda, slunce a právě květy.  

Lékař Edward Bach totiž objevil v minulém století v květech energii a účinky na naše tělo, a to přesně u 38 květů. A jak esence získáváme? Jednoduše, z planých květů rostoucích volně v přírodě, jen je třeba je vždy sbírán v plném květu.  A jak dál? Utržené květy se nechají na slunci vyluhovat v nádobě s vodou, ideálně 3 – 4 hodiny. Po uplynutí této doby je květy z vody odstraní a voda se přefiltruje. Po filtraci se ještě konzervuje tekutina bio koňakem – a květové esence jsou na světě! Po té se z nádoby květy vyjmou a přefiltrovaná tekutina se ještě konzervuje bio koňakem. Vše je 100% bio a 100% přírodní – květy i konzervační látka – koňak.

A pokud jste přemýšleli, jestli je možná získat esence z květů kvetoucí v brzkém jaru, odpověď zní ANO! Jen vzhledem k tomu, že na květy nemohlo plně působit slunce, je třeba je v pramenité vodě zvolna povařit po dobu 30 minut. Pak už je postup a zpracování totožné.

Jaký květ mi pomůže?

Při volbě květové esence je prakticky nemožné se splést. Esence totiž pracují pro danou osobu, které pomáhají s harmonií, rovnováhou a stresem (např. Bio-Bachovky). Jednoduše řečeno, esence člověku dodají, co potřebuje, nebo pomohou, s čím bojuje. Nikdy mu nemohou uškodit nebo jej nějak rozhodit.

Pokud vás ale i přesto zajímá, na co daný květ působí, přinášíme Vám malý přehled.

kombinovana Bachova esence

 • Hořec – neúspěch
 • Topol osika – strach
 • Buk lesní – kritika
 • Rožec – pochybovačnost
 • Sporýš – přehnaná ambicióznost
 • Slíva třešňová – neovládnutí se
 • Čekanka – manipulace
 • Bílá lesní réva – zasněnost
 • Řepík lékařský – přetvářka
 • Vřes – upovídanost
 • Oliva – únava

A protože jakýkoli problém se musí řešit od jeho jádra, tudíž většinou zevnitř, užívají se tak i Bachovy esence. Nemusíte se ale bát nějakých injekcí či jiných zákroků. Stačí si je kápnout do jakéhokoli pití a vypít, dokonce je možné si je kápnout i přímo do krku. A pokud jste řidiči a obávali byste se alkoholu v nich obsaženého, tak věřte, že jeho minimální množství ihned vyprchá, zvláště v teplém nápoji.

kvetouci stromKdy mi esence pomohou?

Dalo by se říct, že právě ve vaší konkrétní situaci. Kdo by totiž nebojoval se stresem, strachem, depresí i únavou? A právě na to vše jsou esence určeny.

Třeba právě řešíte některé z nejčastějších obav…

 • Strach o děti – šly poprvé do školy a celý den na ně musíte myslet?
 • Obava ze zkoušky, jednání nebo pohovoru – chystáte se složit důležitou zkoušku nebo máte před důležitým jednáním a bojíte se trémy a špatného vyjadřování?
 • Nával práce – zjišťujete, kolik práce vás na podzim čeká a máte obavu, jak vše zvládnete?
 • Vytrvání při snaze zhubnout – chcete zhubnout a obáváte se, zda vydržíte nové zásady a jídelníček dodržovat?

Esence však nejsou jediný způsob, jak zvládnout své strachy a obavy. Pomohou vám s nimi totiž i bio vůně, které také pochází z květů. Například vůně odvahy dodá jistotu a sebedůvěru. Vůně souladu harmonizuje a dodává vnitřní klid. Proto by rozhodně neměly chybět v dámské kabelce při krizových situacích.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

 
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist