Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Kupujete balzámy na rty? Raději dejte přednost doma vyrobeným

Úno 1908 Autor: Redakce

Bez balzámů se neobejdeme převážně v zimním období, neboť se nám v tomto čase zvýšeně vysušují rty. Abychom předešli bolestivým prasklinám, pomády si hojně dopřáváme. Těmi kupovanými si ale spíš škodíme.

balzam na rty

Škodlivost prokázaná testy

Běžně prodávané balzámy na rty mohou obsahovat zdraví škodlivé dráždivé složky, jež narušují přirozenou hydrataci rtů. V extrémních případech mohou způsobit až zánět. O jaké látky se konkrétně jedná? Jsou to vonné přísady, kyselina salicylová, kafr a mentol. Čím častěji tyto pomády používáme, tím více se rty vysušují. Dostáváme se do začarovaného kruhu.

balzam na rty

Vyrobte si vlastní

Výhodou domácí pomády je fakt, že přesně víte, co obsahuje a rovněž si můžete dle svého vkusu zvolit její aroma. Veškeré ingredience jsou snadno dostupné v internetových obchodech, drogeriích či BIO potravinách. Budete potřebovat pouze vosk, olej, barvivo a máslo.

Jak na to?

Na vodní bázi rozehřejete 1/3 včelího nebo kandelilového vosku, přidáte 1/3 tuhých olejů či másel. Mezi nejoblíbenější patří bambucké máslo a kokosový olej. Nakonec nalijete za stálého míchání olej dle vašeho výběru. Tekutý olej musí být předehřátý, aby v lázni nezpůsobil ztuhnutí vosků. Nejpoužívanějšími jsou olivový, mandlový, ricinový, arganový, měsíčkový atd. Celou směs důkladně promícháte a přidáte pár kapek vitamínu E. Ten zabraňuje žluknutí olejů. Na závěr dle svého uvážení přidáte barvivo a esenciální oleje.

Finální úprava

Balzám nalijete do připravených vysterilizovaných kelímků či přímo nádobek na jelení lůj, necháte vychladit a máte hotovo.

doma vyrobeny balzam na rty

Konec vysušeným rtům

Hlavními příčinami, proč máme pocit suchých rtů, jsou chlad a sucho, častý pobyt v klimatizovaných, nevětraných nebo přetopených prostorách, nedostatečný příjem vitamínu B a nesprávný pitný režim.

postup pripravy balzamu na rty

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Lis 2023>>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist