Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Komíny a komínové systémy

Lis 1013 Autor: Redakce

kontrola komínůŘíká se, že pokud si sáhnete na kominíka, budete mít štěstí. Pokud si objednáte kominické služby, budete ho mít určitě.  Minimálně proto, že nevyhoříte. Také jste slyšeli o blížících se plošných kontrolách komínových systémů? Podle vyhlášky MV ČR 111/81 Sb. je povinen vlastník, správce a uživatel budovy zajistit čištění a kontrolu komínů prostřednictvím odborné firmy ve stanovených lhůtách. Kontrola komínů by se měla provádět dvakrát do roka.

Nejedná se jen o rozmar našich zákonodárců. Je důležité dodržovat a provádět pravidelné kontroly komínů, protože se i během jediného roku mohou zanést spalinami a může snadno dojít k požáru. V takových případech nebývá pojišťovnami hrazeno plnění pojistky. Možná si myslíte, že vás se to netýká, protože topíte plynem. Není to pravda. Komíny v rodinných domech vytápěných  plynovým kotlem se musí pravidelně kontrolovat a čistit před každou topnou sezónou. Čištění komínů spočívá v mechanické odstranění spalin, které se při topení uchytily na vnitřní straně spalinové cesty. Dále se musí odstranit případné kondenzáty z kondenzátní jímky. Spalinová cesta zajišťuje bezpečný odvod spalin od spalinového hrdla spotřebiče až po ústí komínu.

Kontrola komínu není jen samotné vyčištění spalinové cesty, ale odborné posouzení celkového stavu spalinové cesty a kontrola požární bezpečnosti objektu. Posouzení celé komínové trasy potřebujete i jako podklad pro stavební povolení. Podle vyhlášky číslo 111/1981 Sbírky jsou nutné revizní zprávy i při vyhotovení nové spalinové cesty nebo při připojování či výměně spotřebiče. I tyto posouzení a revize jsou součástí široké nabídky kominických služeb. Mezi další kominické služby patří frézování komínů, které zaručuje zvětšení vnitřního prostoru komínu. Pokud zrovna nechcete postavit komín zbrusu nový, můžete si komín nechat vyvložkovat. Vložkování je snadný způsob rekonstrukce komínu.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist