Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Knížky pro děti – nejlepší dárek ke dni dětí

Čvn 1401 Autor: Redakce

kniha krtek a zajic1.červen je významný den hlavně pro naše nejmenší. Slaví se den dětí. Jestli každoročně přemýšlíte, čím děti potěšit, přinášíme vám pár knižních tipů, kterými se můžete nechat inspirovat.

Děti, které jsou staré zhruba tak do 10 let, potěší pohádkové knížky, kde se mohou nechat unášet svou fantazií. Snažte se doplnit vaši knihovnu o proslulé a dobře známé tituly, které v ní doposud chybí. Na druhé straně se nebojte zkusit i knihy novinky.

Krtek a jeho parta

Příhody o Krtkovi, jeho proslulých kalhotkách s kapsami a nejlepších kamarádech, kterými jsou ježek, myška a zajíček, milují všechny děti bez výjimky. Knížka, která je spolu se svými nezapomenutelnými ilustracemi dílem Zdeňka Milera obsahuje nejen klasické příhody, ale zároveň je pro děti vysoce poučná. Učí děti o různých přírodních postupech (například jak si Krteček vyrobil kalhotky), rozvíjí slovní zásobu v oblastech, se kterými se děti třeba jinak nesetkají a vůbec – kniha prostě děti baví. Kvalita knihy je ověřena již mnoha generacemi.

Helena Zmatlíková Dětemkniha helena zmatlikova detem

Populární česká ilustrátorka přiroste k srdci všem. Malým i velkým. Na nezapomenutelné ilustrace z jejích knížek možná dodnes vzpomínáte i vy. V novém vydání knihy Dětem najdete výbor těch nejlepších a nejoblíbenějších pohádek. Nechybí zde klasika v podobě pohádek Karla Jaromíra Erbena nebo Boženy Němcové. Setkáte se však i s moderními pohádkami od jiných českých spisovatelů.

Tvoření a nápady

Knížky, které vnuknou dětem nové nápady na tvoření či nové hry je prostě budou bavit! Navíc i vám dopřejí chvíle oddychu, protože se děti zabaví samy. Knížka plná her je rozšířeným vydáním. Je plná zábavných úkolů a her. Výroba šperků, skládačky z papíru, tipy na hry, logické úlohy a malý herbář – vše svázané v jedné knize. Podobným titulem je i kniha Nauč se tvořit. V této publikaci jsou návody popsané krok za krokem. S pomocí této knihy se děti naučí vytvářet nejrůznější předměty z rozdílných druhů papíru.

Učení a vzdělávání

Dokud jsou děti malé, rádi se učí a poznávají nové věci. Dopřejte jim tuto možnost podnikat na vlastní pět. 1000 prvních anglických slov je pro 5-10 ti leté děti, které se zamilovaly do anglického jazyka a chtějí ho stále zdokonalovat. Slovíčka jsou doplněna obrázky a českým i anglickým popisem. Učení bude opravdu snadné. Encyklopedie Larousse zase děti vtáhne do různých okruhů, které je fascinují. Je rozdělena na lidské tělo, město, hisorii, zvířátka, přírodu a svět a vesmír. Zvídavé děti by mohla zaujmout i kniha Kosti a kostry: Zvířata. Tato malá ilustrovaná encyklopedie nabízí dětem spoustu nových vědomostí. Bude bavit hlavně děti, které jsou v mladším školním věku. Podívají se, jak vlastně fungují jejich oblíbená zvířátka. Informace, ale i zdravá hladina strašidelnosti bude bavit děti i dospělé.

Učedník kouzelníka Čáryfuka

Kouzla a čáry, zkrátka všechno nadpřirozené, zajímají a fascinují snad každého. O to více děti, které mají fantazii podstatně bujnější než dospělí. Dvě pohádky o proslulém učni Bonifácovi, který pracuje pro kouzelníka Čáryfuka a o Dorotce, která je tak chytrá že přechytračí i samotného kouzelníka. Pohádky podpoří dětskou fantazii tak, že každé si bude přát umět alespoň na chvíli čarovat.

Neználkovy příhody

Tuto knihu od ruského spisovatele Nikolaje Nosova jste nejspíš četli ve vašem útlém věku i vy. Ukažte dětem, jaké pohádky jste měli k dispozici a pořiďte domů nové vydání Neználkovýh příhod. Malíčci, které navštívíte ve městě Kvítečkově, madlenky, které každého naučí slušnému chování, ale i zmínka o sodovkovém autě vám živě vyvolá vzpomínky na dětství.

Pohádková lampička a Já Baryk

kniha pohadkovaTyto dvě oblíbené knížky od neméně oblíbeného autora Františka Nepila. Nezapomenutelný humor a krásná čeština tvoří dobrý literární základ pro každé dítě. Veselé obrázky od Jana Kudláčka skvěle ilustrují příběhy odehrávající se v knihách.

Nezapomínejte, že knihy, které dětem čtete, je ovlivňují a budou si na ně pravděpodobně pamatovat po celý život. Snažte se proto vybírat kvalitní tituly, které mají výborné recenze a pokud možno jsou již generacemi ověřené.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist