Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Keramika

Dub 1207 Autor: Redakce

keramikaVšechny, kteří začínají s keramikou, nadchne kniha Keramika od Dolors Rosové, která je přeložena ze španělského originálu. V knize nechybí základní seznámení se surovinou, trocha historie, přehled nástrojů pro práci a zdobení keramiky ani základní informace o vypalování keramických výrobků.

Kniha seznámí se základními keramickými postupy, spoustu tipů, nápadů a inspirace v ní najdou i ti, kteří už mají s tvorbou nějaké zkušenosti. Většina postupů je jednoduchých a zvládnou je s trochou pomoci a cviku i děti. Je úžasné zjistit, že ruční prací s keramikou a jednoduchými postupy, používanými již mnoho let lze vytvořit malá umělecká dílka. Každé dílo je originál.

V knize nechybí popis různých technik barvení a glazování keramických výrobků. Velmi užitečné je seznámení se s možnými chybami v tvorbě a rady jak poškozený nebo nedokonalý výrobek spravit. Dozvíte se, čím může být způsobeno například praskání a odlupování barvy a jak těmto problémům předejít.

Kniha je rozdělena do jednotlivých kapitol, jíly, ruční výroba keramiky, dekorativní techniky, engoby, podglazurní zdobení a glazování předmětů a vypalování. Naleznete zde užitečné informace o barvení hlíny, podkapitolu o hrnčířském kruhu a práci s ním nebo mnoho rad jak strukturovat povrch hliněného výrobku. Kniha Keramika vás naučí, jak tvořit z plátů hlíny, z hroudy nebo válečků ze pomoci běžných předmětů jako jsou láhve, váleček, misky, balónky atd.

Jednotlivé techniky a návody jak zdobit, jak správně namíchat barvy, jak vytvořit formu či jak postupovat při zhotovení výrobku jsou krok po kroku předvedeny na kvalitních názorných fotografiích. Nechybí zde zdobení rytím do povrchu, perforování výrobku, inkrustace, zdobení razítky či reliéfem, zdobení pomoci šablony, vykrývání nebo sgrafitování. Vše je dobře srozumitelné.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist