Internetový hobby magazín

Menu

PR

Nejnovější články

Keramické kamenivo Liaflor pro zahradní a dekorační účely

Čvn 1402 Autor: Komerční sdělení

liaflor classicKeramické kamenivo Liaflor nejspíš znáte většinou z květinových dekorací, kde vyplňují květináč anebo kryjí povrch zeminy. Jejich využití je ale daleko širší…

Granule Liafloru se vyrábějí z třeti­horních jílů při teplotě asi 1150 °C, díky čemuž neobsahují žádné ne­čistoty ani choroboplodné zárodky. Jsou tedy čistě přírodní, zdravotně nezávadné a ekologické. Existují ve dvou variantách: První – Liaflor Premium – má zrna ve tvaru téměř pra­videlných kuliček a hodí se především pro de­korační účely a hydroponické pěstování rostlin. Druhá – Liaflor Classic – má zrna nepravidel­ných tvarů a nejčastěji se používá jako součást různých substrátů nebo drenážní vrstva. Liad­rain je drcený Liapor, který se používá při realizaci zelených střech a k provzdušnění substárů.

K čemu všemu lze Liaflor využít?liaflor classic

  • Jako svrchní vrstvu v květináčích, truhlících i na záhonech. Je ozdobným prvkem, brání vysychání zeminy a brání růstu plevele.
  • Jako náhradu zeminy v květináčích u umělých rostlin. Je totiž mnohem lehčí než zemina a neobsahuje žádné nečistoty ani chorobo­plodné zárodky.
  • Jako aranžérský prvek výstavních ploch nebo výloh, k čemuž se hodí díky své nízké hmot­nosti i s ohledem na to, že se zrna ani po delší době nerozpadají.
  • Pro úpravu hrobů, které tak vydrží upravené mnohem delší dobu.
  • Jako hydroponický substrát pro pěstování pokojových rostlin i skleníkové zeleniny či květin. V hydroponii rostliny rychleji rostou a jsou méně náchylné k chorobám.
  • Jako drenážní podklad pod substrát do kvě­tináčů a truhlíků, který odvede přebytečnou vodu mimo kořenový systém. Snižuje se tak riziko přelití a uhnívání kořenů.

Kde použít Liadrain?

  • Používá se na provzdušnění pěstebních sub­strátů v poměru 1 díl Liadrainu na 2 díly zemi­ny. Ke kořenům se tak dostane více vzduchu, jsou pak méně zamokřené a lépe odolávají uhnívání i při častější zálivce.
  • Skvělý je i jako drenážní vrstva na zelené střechy. V tomto i v předchozím případě každý ocení nízkou hmotnost Liadrainu.

Využijte i vy výhod Liafloru a Liadrainu pro své rostliny v bytě, na balkoně i na zahradě…

liaflor classicJak a kde koupit Liaflor a Liadrain?

V obchodní síti společnosti Lias Vintířov nebo v e-shopu obchod.liapor.cz. V případě většího odběru lze připravit individuální cenovou nabídku.

Kontakt:
Ing. Libor Pupík
tel.: +420 352 324 435
mob: +420 606 643 550
e-mail: pupik@liapor.cz

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

 
<<Čvn 2024>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist