Internetový hobby magazín

Menu

PR

Nejnovější články

Karlovarsko – lázně, památky a pohoda po celé léto

Čvn 2121 Autor: Komerční sdělení

Letní sezóna už je v plném proudu a pokud přemýšlíte, kam vyrazit letos, můžete se inspirovat našimi tipy na příjemný pobyt na Karlovarsku. Budete mile překvapeni množstvím turistických atrakcí i kvalitou poskytované péče. 

karlovy vary

Foto: spa.cz

Sen o luxusním ubytování v centru některého z lázeňských měst si v letošním roce můžete splnit snadněji, než byste čekali. Hotely v Karlovarském kraji nabízejí dostupnou kapacitu za ceny, které potěší i průměrného českého cestovatele.

Při plánování dovolené se rozhodně nemusíte bát rezervovat si třeba romantický pobyt v Karlových Varech, wellness v Mariánských lázních či rodinný pobyt ve Františkových Lázních. Lázeňská města už totiž nejsou nudnou destinací pro pacienty s předepsanou léčbou. Naopak – lázeňská města a jejich okolí jsou perfektním místem pro odpočinek, relaxaci a objevování.

Čerpejte sílu z přírody

Nejznámějšími městy v regionu západočeských lázní jsou bezpochyby Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně. Za wellness a či léčebnými pobyty ale vyrazit i do méně známých míst. Klidnou atmosféru nabízejí Lázně Kynžvart a světově unikátní léčbu si zase na vlastní kůži můžete vyzkoušet v radonových lázních v Jáchymově.

Příjemný pobyt je možné strávit také útulných Konstantinových Lázních nedaleko Tachova.

Západočeské lázně kombinují léčbu pomocí přírodních zdrojů, jakými jsou minerální prameny s postupy moderní medicíny.

Mariánky

Foto: spa.cz

Historie není nuda

Kromě toho, že si v okolí Karlových Varů báječně odpočinete a načerpáte nové síly, toho také můžete spoustu navštívit. Památky jsou na každém rohu, stačí si vybrat, která vás bude zrovna zajímat.

Z návštěvu rozhodně stojí historické centrum města Loket, zámek v Bečově nad Teplou či klášter v Teplé. Méně známou památkou je půvabný zámek Chyše, kde můžete obdivovat jedinou existující fresku od Petra Brandla nebo hrad Seeberg ukázkou života na vesnici v 19. století.

Nezapomeňte na sportovní výbavu

Až budete balit na dovolenou do lázní, nezapomeňte ani na sportovní vybavení. Ať už jste příznivci jakéhokoliv sportu, v Karlovarském kraji si přijdete na své. Lázeňská města jsou tradičně spojována s golfem, tenisem či jízdou na koni, ale k vyzkoušení jsou i adrenalinové či netradiční disciplíny. Co třeba zkusit ferratu či sjezd na horských koloběžkách?

V letní sezóně je také oblíbenou činností koupání. Míst, kde se můžete po cestách smočit je bezpočet. Vnitřní bazény, venkovní bazény i přírodní koupaliště jsou v Karlovarském kraji na každém kroku.

Na závěr nelze opomenout ani pěší turistiku a cykloturistiku. Krajina západočeských lázní je doslova protkána stezkami a cestami nejrůznějších úrovní, ze kterých si vyberou i nároční návštěvníci.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

 
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist