Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Jedete na dovolenou? Zabezpečte svůj domov proti zlodějům!

Srp 2319 Autor: Claudie Kornelová

Je příjemné odpočinout si a na chvíli uniknout z každodenního shonu, avšak před odjezdem na dovolenou je důležité udělat si čas na zabezpečení svého domova. Zloději mají často tendenci využívat nepřítomnosti majitelů k vloupání. Abyste si užili svou dovolenou bez starostí, přinášíme vám několik užitečných tipů, jak zabezpečit svůj domov proti zlodějům.

zloděj

Než odjedete na dovolenou, nezapomeňte zabezpečit svůj domov. Zdroj foto: Pixabay.com – Steffen Salow

Informujte důvěryhodné osoby

Před odjezdem sdělte svým důvěryhodným sousedům, rodinným příslušníkům nebo přátelům o vašem odjezdu. Dejte jim vědět, kdy očekáváte návrat, a požádejte je, aby pravidelně kontrolovali váš dům. Zanechte jim své kontaktní údaje, abyste se mohli snadno spojit v případě potřeby.

Osvětlete svůj dům

Dobře osvětlený dům odstrašuje zloděje. Instalujte venkovní osvětlení s pohybovými senzory na strategických místech kolem vašeho domu. To může odhalit pohyb a vzbudit podezření, což zloděje odradí.

Nechte si schovávat poštu

Přeplněná poštovní schránka je jasným signálem, že jste pryč. Požádejte sousedy nebo příbuzné, aby pravidelně vybírali poštu a letáky. Alternativně můžete požádat poštu, aby vám přerušila doručování nebo požádat o dočasnou adresu doručení.

pošta

Požádejte své sousedy či rodinu, aby vám vybírali poštu v době vaší nepřítomnosti. Zdroj foto: Pixabay.com – Nisha Gill

Nezveřejňujte svou nepřítomnost na sociálních sítích

Je lákavé sdílet své dovolenkové fotky a informace na sociálních sítích, avšak to může zlodějům poskytnout cenné informace o vaší nepřítomnosti. Buďte opatrní a počkejte s publikováním dovolenkových zážitků, dokud se nevrátíte domů.

Instalujte zabezpečovací systém

Zabezpečovací systém je jedním z nejefektivnějších způsobů, jak ochránit svůj domov před zloději. Existuje mnoho různých typů zabezpečovacích systémů, které můžete zvolit podle svých potřeb a rozpočtu. Kamery, pohybové senzory, alarmy a připojení k bezpečnostní společnosti jsou jen některé z možností, které můžete zvážit. Tyto systémy nejenže odstrašují zloděje, ale také mohou být připojeny k chytrému telefonu, což vám umožní sledovat svůj domov z dálky a v případě potřeby zavolat pomoc.

Zabezpečte okna a dveře

Před odjezdem si zkontrolujte všechna okna a dveře, zda jsou správně zavřená a zajištěná. Použijte kvalitní zámky a doplňková bezpečnostní opatření, jako jsou kovové tyče nebo okenní fólie, které ztíží nelegální vstup.

okno

Zabezpečte všechna okna a dveře, například pomocí speciálních fólií. Zdroj foto: Pixabay.com – Pexels

Nezapomeňte na zahradu

Zloději často využívají příležitostí, které jim poskytuje zanedbaná zahrada. Před odjezdem upravte zahradu, abyste zamezili dojmu nepřítomnosti. Požádejte sousedy, aby občas zalévali rostliny, posekali trávník a odstranili nechtěné poštovní letáky.

Uzamkněte důležité dokumenty a cennosti

Pokud máte doma cenné předměty nebo důležité dokumenty, uložte je do bezpečnostního trezoru nebo je umístěte na bezpečné místo, které je pro zloděje těžko přístupné.

Spolupracujte se sousedy

Navažte dobré vztahy se svými sousedy a případně se dohodněte na vzájemné spolupráci při dohledu nad domem. Mohou si sledovat vaši nemovitost a upozornit vás nebo případně přivolat pomoc, pokud si všimnou podezřelé činnosti. Vzájemná podpora a komunikace s ostatními členy komunity mohou být velmi užitečné při ochraně domu.

lidé

Nebojte se požádat své sousedy o pomoc. Zdroj foto: Pixabay.com – StockSnap

Zabezpečte garáž a sklepy

Nenechte si ujít zabezpečení garáže a sklepů, které jsou často oblíbenými cíli zlodějů. Ujistěte se, že jsou dobře uzamčené a případně zvažte instalaci dodatečných zámků nebo bezpečnostních systémů.

Pamatujte na bezpečnost elektroniky

Odpojte zbytečné elektronické zařízení, jako jsou televize, počítače nebo domácí síťová zařízení, abyste minimalizovali riziko požáru nebo přepětí. Kromě toho je dobré mít zálohování dat a důležitých souborů na externích zařízeních, abyste minimalizovali ztráty v případě nešťastné události.

Zabezpečení svého domova před odjezdem na dovolenou by mělo být prioritou. S těmito tipy a opatřeními můžete maximalizovat ochranu svého majetku a mít větší klid a bezpečí během svého odpočinku. Pamatujte, že každý domov je jiný, a proto je důležité přizpůsobit zabezpečení svým individuálním potřebám a okolnostem.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist