Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Jarní postřik ovocných stromů a kadeřavost broskvoní

Bře 1022 Autor: Redakce

kadeřavost broskvoní smáčedlo měďnatý postřikZačátkem jara je potřeba ošetřit ovocné stromy a stromky insekticidním postřikem proti přezimujícím škůdcům jako jsou například svilušky, mšice nebo obaleči.

Postřik provádíme na všech stromech krom meruněk. Postřikem musíme strom doslova vykoupat a stačí ho provádět jednorázově.

Velkým problémech posledních let je kadeřavost broskvoní. Broskvoň proti kadeřavosti ošetříme právě v této době kdykoliv do období rašení terminálních pupenů. Za žádných okolností ale neprovádíme postřiky za mrazivého počasí.

Opět pečlivě postříkáme celou rostlinu. Postřik opakujeme minimálně 2x. Zbavíme se tak načervenalých puchýřků na listech, které ubírají listu zelenou listovou plochu.

Kvůli puchýřkům totiž vázne výživa stromku a dochází ke snižování výnosů. Použijeme měďnaté přípravky ve formě mikrogranulí spolu s organosilikonovým smáčedlem.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

3 reakce na Jarní postřik ovocných stromů a kadeřavost broskvoní
 • Tománková Jaroslava 26.4.2015 (10:35)

  Dobrý den mám prosbu potřebuju poradit ,stříká se broskev proti kadeřavosti ještě když kvete ?stříkala jsem na podzim a dvakrát na jaře před rozkvětem ,mám postříkat ještě jednou? děkuju vám předem za radu ,přeju hezké jaro Tománková

 • Jaroslav Doležal 31.3.2015 (11:51)

  Dobrý den,prosím o radu jak připravit postřik z oleje a saponátu,na jarní postřik stromů,v některém díle to bylo již uvedeno,ale já jsem si to nenapsal. Děkuji a jsem s pozdravem.Doležal.

 • Vít Spurný 16.5.2011 (10:40)

  Dobrý den,
  prosím o doporučení postřiku proti kadeřavosti broskvoní. Použil jsem kdeco, ale bohužel bez valného účinku.
  Děkuji a jsem s pozdravem
  Vít Spurný

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist