Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Jak vycvičit kočku?

Led 1618 Autor: Monika Harcarikova

brit kocka vycvikTento článek vám bohužel neposkytne přesný návod na výchovu kočky, po které by se z vaší domácí šelmy navždy stalo spokojené a roztomilé předoucí klubíčko. Je důležité mít na paměti, že kočka se pamlsky nezkrotí. Na rozdíl od psa nepotřebuje žít ve smečce, elegantnější domácí mazlíček je individualista a velká osobnost. Chce mít svůj prostor a s ním spojená pravidla. Tak se k ní musí přistupovat. Kočka se o sebe dokáže postarat sama, tudíž neprojevuje vděčnost za stálý přísun potravy a zájem páníčka. Přesto v ní můžete objevit perfektního společníka a vycvičit ji ke své spokojenosti. Jen to vyžaduje jiný přístup…

Když se pořádně podíváte na svého miláčka, vidíte i ostré drápky a zoubky. Díváte se na šelmu, která své pudy neztrácí ani v domácím prostředí. Jestli chcete být kamarádi, tyto pudy neignorujte. Poskytněte jí příležitost k lovení v podobě plyšové hračky, houpající koule na provázku nebo různých pírek. Není třeba ji na předměty upozorňovat, zabaví se s nimi sama, jakmile uzná za vhodné. Pokud jste se pořízením hračky bez úspěchu snažili zachránit svou oblíbenou kytku, na kterou vaše šelma útočil, je nasnadě přistoupit k drsnější alternativě. Pokaždé útočící kočku okřikněte, nebo ji postříkejte vodou z lahve. Jestli ani tento způsob nezabere, přemístěte kytku.

kocka skrabadloNičení nábytku a věcí v domě je velké diskutované téma všech chovatelů koček. Zvíře si močením na věci nebo kousáním či drápáním značí svoje teritorium. Často nepomáhá koupě speciálního „škrabadla“, které by mělo nahradit čalouněné křeslo. Možná vás překvapí. Že kočka si ve skutečnosti nebrousí drápky. Pouze se jí kus nábytku líbí a tímto způsobem si ho přivlastňuje. Pro nás velmi nepříjemná činnost není nic neobvyklého. I šelmy na savanách si tak vyhrazují své teritorium. Tam ale neesteticky potrhaný nábytek nikomu nevadí. V našem kulturním prostředí si s tímto kočičím pudem můžeme poradit častým a důrazným okřikováním jako v případě hraní si s kytkou. Pokud vás trápí fakt, že kočka počůrává vaše věci, zkuste nejdříve vyloučit zdravotní příčinu, např. zánět močových cest. Má vaše zvířátko vše, co potřebuje? Čistou toaletu, lovecké vybití a chutnou a zdravou stravu? Doporučujeme suché a kvalitní granule, které obsahují všechny nezbytné živiny pro vašeho parťáka.

Pokud splníte všechny podmínky, budete respektovat „kočičí prostor“ a přistupovat k ní s láskou a respektem, brzy přijme váš domov za svůj a přestane se všemi „psími kusy“.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Jak vycvičit kočku?
  • Zdulik 21.6.2018 (11:19)

    Jé tak kočka se snad ani vycvičit nedá. No ale aby neničila nábytek tak rozhodně kvalitní škrabadlo – máme ze zooo.cz a spokojenost velká. Od té doby, co má škrabadlo, tak nechává nábytek napokoji.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist