Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Jak vybrat okapový systém pro váš dům

Kvě 1405 Autor: Komerční sdělení

O tom, že střecha nad hlavou je důležitá pro spokojený život, hovoří známé slovní spojení. Aby vám střecha dlouho a bez problémů sloužila, je třeba vybrat k ní vhodný odvodňovací systém.

okap lindabJaký zvolit, radí Marek Dítě – produktový manažer společnosti Lindab, výrobce a prodejce lehkých střešních krytin a okapových systémů z prvotřídní švédské oceli. Obecně platí, že nejvýznamnějšími kritérii je bezúdržbovost, dlouhá životnost a s ní spojená záruka, ekologická nezávadnost a také komplexní řešení, díky němuž je vaše střecha funkční a krásná na pohled. Svou roli hraje i spolehlivá značka s širokou sítí prodejců, dokonalý servis a  poměr kvalita-cena. Ten může být dnes velmi výhodný: od 1. března lze například okapový systém Lindab Rainline pořídit za cenu až o 35 % nižší než dříve.

Shrnutí kritérií pro výběr kvalitního okapového systému

Kvalita a cena

Hledejte správný poměr mezi cenou a kvalitou, aby váš okapový systém nevyžadoval z důvodu nízké ceny brzy další investice.

Bezúdržbovost

Čas, který díky nulové údržbě kvalitních okapů ušetříte, můžete věnovat vašim zálibám a koníčkům.

Ekologická nezávadnost

Chraňte životní prostředí a svou zahradu. Odmítněte materiály, vlivem jejichž použití může voda protékající okapem být kontaminovaná.

Dlouhá životnost a záruka

Někteří výrobci kvalitních okapových systémů včetně Lindabu poskytují záruku až 30 let.

Spolehlivá a stabilní značka s vynikajícím servisem

Vyberte si takovou značku, od níž získáte k okapům dostatek informací, která je schopna poskytnout vám fundovanou pomoc od poradenství přes návrh technického řešení až po doporučení prověřené firmy na montáž okapů, pokud si sami nevíte rady.

Systémové řešení

Myslete na to, že okapový systém tvoří nejen okapy samotné, ale i související prvky – kvalita jejich zpracování a jednoduchost montáže. Okapový systém spolu se střechou přispívá k celkovému dojmu z vašeho domu. Proto by měl se střechou a celým domem tvořit funkční a vzhledově dokonalý celek.

Široká škála materiálů: od klasických až po moderní okapy z předlakované oceli

okap lindabNa trhu je dnes možné si vybírat z velkého množství různých okapů různé kvality a ceny. Ke klasickým materiálům se řadí pozinkovaná ocel, titanzinek či měď. Jsou sice cenově dostupné, ale mají svá omezení. U pozinkované oceli je to např. nutnost pravidelného natírání, titanzinkové okapy jsou limitovány malou škálou barev. Měď zase bývá lákadlem pro zloděje. Navíc oxiduje a dešťová voda protékající okapy je kontaminována měděnkou, takže ji nelze využít pro zalévání zahrady. Za úvahu proto stojí využití moderních materiálů: hliníku, event. plastu, okapů upravených dodatečným práškovým lakováním či okapových systémů z předlakované oceli. Právě ty jsou sice dražší, ale nabízejí mnohem vyšší kvalitu a dlouhou životnost. Tomu také odpovídá záruka: zatímco na dodatečně lakované systémy obvykle nepřekračuje zákonné dva roky, u okapového systému Lindab Rainline z předlakované oceli o síle 0,6-0,7 mm s oboustrannou povrchovou úpravou Elite činí záruka 30 let. Měnit okapový systém je tak třeba pouze v případě, že se rozhodnete pro novou barvu. Vybírat si je možné ze tří velikostí a 10 odstínů včetně metalických. Předlakovaný švédský ocelový plech je hluboce žárově pozinkovaný, po pasivaci opatřený základním nástřikem a finální povrchovou vrstvou. To vše je vytvrzeno v peci. Použitý materiál výborně kombinuje vlastnosti oceli a povrchové úpravy. U oceli je to zejména její pevnost, houževnatost a tepelná stabilita, u povrchové úpravy odolnost proti korozi a estetičnost. Lindab Rainline je navíc charakterizován precizním zpracováním, uceleností systému a řadou prvků s mnoha patenty pro snadnou montáž a dokonalý vzhled. V jeho prospěch mluví také značná flexibilita: protože je pevný a extrémně odolný vůči vnějším vlivům, osvědčuje se jak v místech se zvýšenou sluneční aktivitou, tak v oblastech s velkým množstvím sněhu a silnými mrazy.

V hlavní roli cena… ale nezapomínejte na kvalitu!

okap lindabŘada lidí se při výběru okapů řídí zejména cenou. Je však třeba si uvědomit, že stejně jako střecha by i systém odvodnění měl být investicí na dlouhou dobu, která se vám vrátí v čase. Hleďte proto při výběru i na to, zda vaše okapy nebudou z důvodu nízké ceny a tím i kvality zakrátko vyžadovat další investici – do údržby, oprav nekvalitního materiálu či pochybně zpracovaných jednotlivých prvků. Kvalitní výrobci okapových systémů vám kromě samotných okapů z kvalitních materiálů nabídnou i další důmyslné komponenty různých rozměrů – od žlabového kotlíku přes objímky svodu okapů až po související příslušenství, jakými jsou např. zábrany přelití žlabu. Všechny prvky systému by do sebe měly perfektně zapadat a díky tomu umožnit jeho snadné a rychlé sestavení. To, že se jedná o skutečně originální okapy, je u předních výrobců možné si snadno ověřit: jednotlivé prvky systému totiž mají na sobě jasně vyražené logo výrobce.

Cena a kvalita dnes mohou jít ruku v ruce

Například Lindab se od 1.března rozhodl zpřístupnit okapový systém Lindab Rainline co největšímu počtu zájemců, takže jej nyní můžete pořídit za cenu až o 35 % nižší než dříve.

Příklad: U rodinného domu o půdorysu do písmene L se sedlovou střechou o celkové ploše 130 m2 činí nová cena okapového systému Lindab Rainline 18.722 Kč oproti dřívějším 27.325 Kč.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist