Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Jak úspěšně zvládnout stavbu domu? Potřebujete kvalitní projekt a moderní stavebný systém!

Zář 1909 Autor: Komerční sdělení

Plánujete nový dům a možná si říkáte, kde začít. Zkuste se inspirovat u těch, kteří už mají tuto cestu úspěšně za sebou. Majitelé tohoto rodinného domu se rozhodli postavit moderní a úsporné bydlení.  Díky profesionálně zpracovanému projektu na míru a volbě kvalitního stavebního materiálu byl průběh stavby spíše radostí než starostí.

dum z ytongu

První kroky k realizaci jejich představ stavebníky vedly do projekční kanceláře– vybrali si mladé architektonické studio, které jim zpracovalo individuální projekt na míru a kvalitní poradenské služby jim usnadnily další kroky. Jako optimální materiál pro svůj projekt zvolili stavební systém Ytong. Jak se na stavbě materiál osvědčil a co by doporučili budoucím stavebníkům? Prozradí nám majitel domu, který svou původní práci projektového manažera ve strojírenství vyměnil za stavění domů z Ytongu.

Proč jste se rozhodli pro systém Ytong?

Mezi hlavní důvody určitě patří rychlá a suchá výstavba, dobře tepelně izolační vlastnosti i následná jednoduchá manipulace při drážkování (voda, plyn, elektrika). Ytong tvárnice jsou velmi přesné, bylo jednoduché zateplovat dům, jednoduše se také nanášely vnitřní omítky a všechny vnitřní obklady v koupelně a WC mají perfektně přesný pravý úhel. I vrtání jakýchkoliv děr v již zabydleném domě je velmi jednoduché, postačí vám aku šroubovák. Dalším benefitem bylo, že stavební firma, která dům stavěla, realizuje výstavbu rodinných domů zejména z tohoto materiálu, a tedy s ním má nesčetné zkušenosti.

Jaké jsou podle vás výhody daného stavebního systému?

Mohu potvrdit, že má opravdu dobré tepelněizolační vlastnosti, v domě je i při nízkém výkonu kotle a vytápění stabilních 23 stupňů. Ytong je navíc cenově velmi dostupný a nabízí širokou škálu různých typů stavebních prvků. Pokud vím, jako jediný nabízí na míru vyrobené schodiště, co u jiných značek možné není. Schodiště je postaveno za pár hodin, je okamžitě pochozí, netřeba šalovat, armovat nebo betonovat. Stejně je to i se stropním systémem.

 Jak se vám s výrobcem spolupracovalo?

Komunikace v technických otázkách probíhala skutečně na vysoké úrovni – technici mají skutečně odborné znalosti a reagovali na naše potřeby rychle. Jsem s výrobcem i poradci v kontaktu i nadále – svou původní profesi projektového manažera ve strojařské společnosti jsem vyměnil za práci ve stavební společnosti, která staví zejména rodinné domy z Ytongu.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist