Internetový hobby magazín

Menu

PR

Nejnovější články

Jak správně zabezpečit svůj dům či byt?

Říj 1606 Autor: Redakce

Zabezpečení domu, bytu nebo chalupy se nevyplácí podceňovat a rozhodně byste na něm neměli šetřit. Statistiky nejsou příliš lichotivé – v období od ledna do srpna tohoto roku zjistila Policie ČR 5 497 vloupání do rodinných domů, bytů a víkendových chat, přičemž u vloupání do bytů se podařilo objasnit pouhých 19 % případů. Kvalitní zabezpečení přitom může tomuto trestnému činu zabránit nebo zloděje alespoň výrazně zpomalit.

BOX II garazova vrata

Zloději nechodí jen vchodovými dveřmi

Základem zabezpečení rodinného domu je kvalitní bezpečnostní vložka. Je s podivem, kolik lidí právě na této položce šetří, i když se jedná o investici zhruba do jednoho tisíce korun. Cylindrická certifikovaná vložka Tokoz PRO 300 je 100% odolná vůči bumpingu a planžetování, oblíbeným metodám nejen českých zlodějů. Funguje i v extrémních klimatických podmínkách a hodí se pro standardní i atypické tloušťky dveří. Kromě vchodových dveří u svého domu nezapomeňte zabezpečit i zadní dveře na dvůr, oblíbený cíl „zkušenějších“ zlodějů, a okna zajistit buď bezpečnostní folií, nebo uzamykatelnými okenicemi.

Opomíjené garáže a zahradní domky

Často věnujeme pozornost zabezpečení domu, ale už zapomínáme na další objekty. Garáž, kůlna, zahradní domek – to jsou zvlášť přes zimu lákadla pro zloděje. Čeká na ně uložený zahradní nábytek, nářadí, sekačky, traktůrky, kola, motorky a další věci, jejichž hodnota rozhodně není zanedbatelná. Proto nezapomeňte pořídit na vrata a dveře kvalitní petlici nebo závoru. Bezpečnostní závora Tokoz UZ PRO 230 odolá přeřezání, odvrtání i páčení. Hodí se i do náročného klimatického prostředí a zámek nezkoroduje, protože je ukrytý uvnitř tělesa závory. Volně stojící předměty v garáži, třeba motorky nebo zahradní techniku, můžete zajistit bezpečnostními zámky X Safety Box III nebo IV, které se připevní ke stěně či podlaze.

I ochrana bytu má svá úskalí

Majitelé bytů mají na první pohled se zabezpečením méně starostí než vlastnící rodinných domů. Hlavní vchodové dveře bývají vybaveny bezpečnostním zámkem, rizikem tak je jen možná neukázněnost sousedů nebo návštěvníků – stačí nechat hlavní dveře špatně zavřené, a zloděj má cestu volnou. Dveře do bytu je v každém případě dobré zabezpečit stejně jako u domu kvalitní cylindrickou vložkou. Pozornost bychom měli věnovat také zajištění sklepních a jiných úložných prostor, které bývají oblíbeným cílem nenechavců. Uzamykatelný Tokoz X Safety Box Pro I je vhodnou volbou právě pro případ, kdy chcete mít i věci, které jsou uložené mimo dohled, v bezpečí. Mechanismus nahrazuje visací zámek kombinovaný s petlicí. Má vysokou ochranu proti odvrtání a lze ho připevnit na různá místa, zašroubovat do dřeva nebo kovu či navařit. Navíc je kompatibilní s dveřními vložkami Tokoz.

Nepodceňujte zabezpečení chat

S blížící se zimou se snižuje i frekvence dojíždění do víkendových domů a chat. Stejně jako připravujeme na zimu interiér, bychom ale neměli zapomínat na venkovní zabezpečení objektu. Právě zimní sezona totiž nabízí různým nenechavcům ideální příležitost k pokusu o vloupání. Základním pravidlem je nenechávat uvnitř cennosti, drahou elektroniku či nářadí. Výhodu má také ten, kdo může o občasné zkontrolování chaty požádat souseda. Ne vždy se ale tato možnost nabízí, a spoléhat pak musíme především na mechanické zabezpečení. Kromě kvalitní cylindrické vložky na hlavních dveřích nezapomeňte zajistit také další místa, kterými se dá do objektu dostat, například vstup do sklepa. Stačí kvalitní visací zámek, třeba typ Gama 50, který je certifikovaný, zabezpečený proti bumpingu, odvrtání a jeho oblouk má zvýšenou odolnost proti přestřihnutí, přeřezání a vypáčení.

Kombinujte více druhů zabezpečení

Pokud chcete mít jistotu, že jste pro zabezpečení svého domu či bytu udělali maximum, kombinujte více druhů dostupných prvků. Základem je kvalitní pojištění objektu včetně pojištění domácnosti. S tím souvisí i mechanické zabezpečení, které byste měli vybírat tak, aby splňovalo podmínky dané vaší pojistnou smlouvou a neměli jste pak problém při uplatnění škody. Výrobek by také měl být vždy certifikovaný podle platných norem nebo mít posouzení akreditované zkušebny. Hledejte takové produkty, které jsou odolné nejen vůči překonání, ale i proti extrémním podmínkám a vlivům venkovního prostředí. A nakonec – využijte možnosti, které moderní zabezpečovací mechanismy nabízejí, a sjednoťte mechanické zabezpečovací prvky na jeden klíč, tak jak to umožňuje u svých produktů firma TOKOZ.

  • Kategorie: PR

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

 
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist