Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Jak správně pečovat o nosící šátek

Zář 1723 Autor: Redakce

Pořídili jste si pro miminko na nošení speciální šátek, protože si myslíte, že je to nejlepší způsob jeho nošení? Tak v tom případě jste jistě udělali krok správným směrem. Žádným jiným způsobem totiž nemůžete být miminku více nablízku. V šátku se miminko bude cítit bezpečně a bude si opět připadat jako v době, kdy bylo chráněno u vás v bříšku. V případě, že tedy šátek už máte doma, je důležité o něj také správně pečovat.

nosici satek

Jaká obecná pravidla bychom měli dodržovat?

Ve správné péči o nosící šátek existují určité obecná pravidla, která je dobré dodržovat i bez ohledu na to, z jakého materiálu šátek máme. Musíme myslet na to, že je vždy lepší šátek prát samostatně, oddělený od ostatního oblečení a vždy na nižší teplotu a odstřeďovat na nižší otázky. Šátek bychom také raději neměli dávat do sušičky, protože by mohlo hrozit, že se šátek srazí. Na praní bychom vždy měli použít pouze malé množství tekutého pracího prášku. Opravdu je dobré použít prostředek tekutý, protože klasický prášek by mohl zanést vlákna šátku.

Je nutné prát šátek ihned po zakoupení?

nosici satek materialMožná si říkáte, že je to zbytečné, ale věřte nám, zbytečné to rozhodně není. Tím, že šátek před prvním použitím vyperete, se skvěle dokončí celý výrobní proces a vlákna, ze kterých se šátek skládá, se zatáhnou. První vyprání tedy nepodceňujte!

Jak prát šátky podle materiálu

V případě bavlněného šátku můžete pračku v klidu zapnout na 60° aniž bychom se museli bát, že se nám šátek nějak poškodí. U šátku, který je vyroben z bambusové viskózy, či lnu bychom měli zvážit možnost ručního praní, které bude pro tento materiál mnohem lepší. V případě, že však víme, že naše pračka na šetrný program pere opravdu tak, jak slibuje, můžete ho také využít. Tento materiál bychom měli také i žehlit na ten nejnižší počet stupňů. Obzvláště opatrně bychom měli postupovat u šátku z kašmíru. Zde bychom měli rozhodně přistoupit k velmi šetrnému ručnímu praní. Při vyndání šátku z vody, bychom měli být také velmi obezřetní a šátek nijak neždímat. Vodu bychom z něj měli dostat tak, že šátek zabalíme do osušky a vodu z něj tak vymačkáme. U tohoto materiálu většinou není potřeba žehlení, pokud ano tak opět vždy na tu nejnižší teplotu. V tomto případě je vždy důležité dodržovat pokynů výrobce, které vždy najdeme na cedulce každého šátku. Proto před tím, než ji ustřihnete, věnujte chvíli jejímu přečtení.

nosici satek material

Co dělat v případě, že šátek zmokne?

Samozřejmě se také může stát, že při procházce zmokneme a šátek nám promokne. V takové chvíli je důležité šátek zabalit do osušky a takto co nejvíce vysušit. Poté šátek rozprostřeme a necháme důkladně uschnout. Rozhodně ho nikdy nedávejte na topení, nebo na jiné zdroje tepla! V takovém případě by se vlákna v šátku příliš přehřála a mohlo by dojít k jejich křehnutí. V případě, že šátek zapomenete usušit nebo jej budete sušit ve špatné, vertikální poloze mohlo by dojít k jeho poškození a to určitě není jev, kterého bychom chtěli dosáhnout.

nosici satek loktushe

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist