Internetový hobby magazín

Menu

PR

Nejnovější články

Jak se zbavit komárů?

Čvn 2118 Autor: Komerční sdělení

Komáři svým bzučením a štípanci dokáží pořádně znepříjemnit život. Naštěstí se proti nim můžete účinně bránit. Jak na komáry se dozvíte v následujícím článku.

komar saje krev

Foto: pasti.cz

Zabraňte vniku komárů domů

Chcete-li mít od komárů doma klid, jedním z nejlepších řešení jsou mechanické zábrany. V tomto případě jsou vhodné kvalitní sítě do oken a dveří, které nesmí mít žádné trhliny. Kromě toho také zkontrolujte, jak přiléhají k rámům, a případně je doplňte o těsnící kartáče.

Použijte past na komáry

Komáry můžete zlikvidovat i pomocí pastí. Koupit se dají elektronické a UV pasti, které simulují teplotu lidského těla a lákají tak k sobě tento obtížný bodavý hmyz. Pasti si můžete ale také snadno sami vyrobit. Stačí, když rozřežete plastovou lahev napůl a vložíte horní půlku hrdlem dolů do spodní poloviny lahve, přilepte izolepou. Hrnek cukru rozpusťte v hrnku teplé vody a přidejte dva hrnky studené. Spolu se lžičkou sušeného droždí nalijte směs do lahve. Komáři vletí dovnitř kvůli sladké vůni, ale už se nedostanou ven a utopí se.

Zaútočte vůněmi, které komáry odpuzují

Problém, jak na komáry, pomůžou vyřešit i rostliny. Vysaďte je do truhlíků v blízkosti oken nebo na záhony co nejblíž domu ve větším počtu. K osvědčeným patří máta, bazalka, afrikány nebo citronová tráva.

Pomohou i svíčky nebo esenciální oleje, skvělý je například tea tree olej. Esenciální oleje můžete smíchat s vodou a pomocí rozprašovače je rozptýlit po místnosti, nebo použít aromalampu. Komáři také nesnáší vůni citrusů a hřebíčku. Nakrájejte citrón, napíchejte koření hřebíčku a rozmístěte na talířích na parapety.

Nezapomeňte se zbavit komárů i venku

Komáři vás mohou hodně obtěžovat také proto, že mají líheň přímo v blízkosti vašeho domu nebo na zahradě. Měli byste se proto zaměřit na všechny oblasti, kde se mohou líhnout nové larvy. K těm patří především:

  • stojatá voda v kalužích, nádobách na vodu nebo i v pítkách pro ptáky,
  • znečištěné okapy, které mohou vodu zadržovat,
  • další prostory, kde může voda být – kotliny ve stromech nebo staré zahradní nářadí.

Problém mohou vytvářet i zahradní jezírka, kde proti komárům nemusí stávající cirkulace vody stačit. Protože larvy potřebují vzduch, můžete do vody nalít trochu jedlého oleje. Ten hladinu uzavře a larvy nebudou mít přístup vzduchu. Využít můžete i chemické přípravky, které jsou neškodné pro člověka. Pokud tam ale máte ryby, musíte si vystačit s ručním vybíráním larev, chemie by jim ublížila.

Vysoká tráva je ideálním prostředím pro přežívání komárů, nenechávejte ji proto dlouhou a pravidelně ji sekejte. Pokud nic nepomáhá, můžete postříkat strategická místa chemickým postřikem proti komárům. Zaměřte se hlavně na místa, kde je hodně stínu, vysoký porost a posezení, kde trávíte čas.

  • Kategorie: PR

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

 
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist