Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Jak připravit zahradu na zimu? Se správnými pomocníky snadno

Zář 1008 Autor: Redakce

Připravit zahradu před zimou může být pěkná dřina. Pokud si ovšem k ruce přiberete správné pomocníky, nebude vás to stát víc času ani námahy než je nezbytně nutné.

  • Zahradní nářadí vám musí sednout

Kde začít? Záhony je potřeba zrýt, urovnat a případně i vylepšit vrstvou kompostu. Stejně tak je potřeba přistřihnout stromy a keře. Aby nás taková práce moc nezmohla, je dobré se vybavit kvalitním zahradním nářadím. Třeba tím od značky Fiskars. Zahradní nůžky, sekery, ruční pily, rýče i ostatní drobné nářadí Fiskars je po celém světě velmi oblíbené především pro vysokou kvalitu a dokonalé ergonomické tvarování. Díky němu například ruční pila Fiskars padne při práci na zahradě, kolem domu i v lese přesně do ruky. Má zuby ostré jako břitva, takže výborně řeže mokré i čerstvé dřevo. Bez mozolů a zbytečné únavy s ní zbavíte stromy starých a přerostlých větví a prosvětlíte koruny.

  • Řetězové pily přicházejí, když běžná ruční pilka už nemůžemotorová pila

Na všechno řezání ani ta nejlepší ruční pila nestačí. Topná sezona je tu, a tak je nejvyšší čas na nákup motorové pily (někdy také označované jako řetězové), se kterou je příprava palivového dřeva, práce kolem domu, v dílně i v lese hračkou.Kvalitní motorová pila dnes už patří ke standardnímu vybavení rodinného domu. A právě takové motorové pily jsou právě teď v Mountfieldu až o polovinu levnější. Vybírat si lze mezi elektrickými a benzinovými, a to v kategoriích hobby, farmářské a profesionální.

  • Až přijde zima, hodí se sněhové frézy

sněhová frézaKdo někdy odklízel sníh hrablem a pak za použití sněhové frézy, jistě potvrdí, že je to úplně jiná práce. Zatímco fréza promění úklid bílého nadělení pomalu v zábavu, ruční práce je otročina.

Sněhové frézy si můžete vybrat ve dvou kategoriích: S jednostupňovými dokonale uklidíte čerstvý sníh z chodníků a v nejbližším okolí domu. Mohou mít elektrický nebo benzinový pohon a pohyb frézy vpřed zajišťuje rotující gumový šnek, který zároveň nabírá a odhazuje sníh odhozovým komínem. Dvoustupňová sněhová fréza už si poradí i s úklidem čerstvě napadlého i déle ležícího a udusaného sněhu z příjezdových cest, dvorků či chodníků v okolí rodinných domů. Samozřejmostí jsou sněhové frézy vhodné pro údržbu rozlehlých ploch, například u provozoven nebo parkovacích stání u penzionů. Vybrat si můžete i stroje, které obstojí i v nejnáročnějších podmínkách horských oblastí i v lyžařských areálech.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Jak připravit zahradu na zimu? Se správnými pomocníky snadno
  • JendaBenda 14.9.2010 (13:09)

    To že propagujete nářadí z Mountfieldu neznamená, že propagujete nářadí kvalitní….

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist