Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Jak připravit dřevěnou terasu na zimu

Zář 1629 Autor: Redakce

terasa lisejnikyZima se blíží, a pokud máte dům či chalupu nebo chatu, neobejdete se bez „přípravných prací“. Alespoň chcete-li, aby vám zahrada vzkvétala a majetek vydržel co nejdéle. Máte dřevěnou terasu? I tu byste měli připravit na zimu. Pusťte se do toho, než vás překvapí první mrazíky.

Oblíbené dřevěné terasy

Dřevěná terasa během pěkných dnů udělá mnohou službu. Máte ji? Určitě na ní rádi trávíte svůj volný čas a užíváte si slunečních paprsků či naopak příjemného stínu. Na terase je možné jen tak posedět, grilovat s rodinou či přáteli nebo se věnovat dalším činnostem.

Ovšem chcete-li, abyste si ji mohli bez problémů užívat co nejdéle, je třeba se o ni náležitě starat.

Dřevo je kvalitní a oblíbený materiál, ovšem vyžaduje péči. A postarat se o něj musíte i před zimou. Pokud se nebudete věnovat údržbě dřevěné terasy, změní svou barvu, dřevo začne praskat, v prasklinách se bude usazovat špína, ale také řasy nebo mech, celkově rychleji zestárne a zničí se.

drevena terasa zima

Příprava dřevěné terasy na zimu

A jak na takovou údržbu dřevěné terasy před zimou? Je to snadné. Začněte tím, že povrch důkladně očistíte. Pečlivě podlahu zameťte a odstraňte případné nečistoty. Máte-li na terase rostliny, které zimu nepřečkají, ukliďte je. Vhodné je také uklidit z terasy zahradní nábytek a případně další předměty, nechcete-li je vystavovat nepřízni počasí.

Poté aplikujte vrstvu ochranného oleje – přímo určeného na péči o dřevo. Na trhu najdete více výrobků. Sami časem zjistíte, které vám vyhovují nejvíce. Některé levné výrobky mají nevýhodu v tom, že nevydrží. Dražší oleje a vosky obsahují obvykle i UV ochranu.

Nátěr olejem je jednoduchý a snadno ho zvládnete. Nejlepší je k takovéto údržbě přistupovat nejen před zimou, ale také na jaře. Někdo na údržbu dřevěné terasy používá vosk. Olej má oproti němu výhodu v tom, že pronikne hlouběji, a tím zajistí lepší ochranu.

drevena terasa zima

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist