Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Jak oživit zahradu? Vyberte to správné osvětlení

Dub 1930 Autor: Komerční sdělení

Zahradu osvětlíte čímkoli – i obyčejnými světly. Můžete se ale zaměřit na luxusní designové osvětlení, které bude fungovat i jako zajímavý dekorativní prvek. Jaké vybrat? 

Osvětlete zahradní slavnost

Plánujete zahradní oslavu nebo svatbu na zahradě? Pro takové příležitosti se obzvlášť vyplatí pořídit luxusní zahradní lampy. Představte si, jak skvěle budou vypadat s celkovou výzdobou, ale i na výsledných fotografiích jako zajímavý designový prvek, který zároveň úžasně dokreslí atmosféru události. Jestliže plánujete tematickou oslavu, bez problému seženete moderní nebo naopak retro vzhled lamp. Osvětlení nemusí být nutně jednorázovým rozmarem, ale rozhodně je využijete i pro běžné účely.

pixelsZdroj:pexels.com

Vytvořte si zámeckou zahradu

Pokud máte větší pozemek, nic vám nebrání se designově pořádně rozmáchnout. Taková zahrada může mít chodníčky, květinové skalky, jezírko s rybičkami nebo okrasné keře a stromy. A především dekorační zahradní osvětlení, které vaši zahradní oázu v noci správně nasvítí.

Rozjasněte terasu

Chtěli byste venku zvýraznit nějaké zákoutí či zajímavé místo? I k tomu vám poslouží zahradní osvětlení. Pořiďte si menší světla, která snadno sladíte i s dalšími doplňky, anebo zvolte větší osvětlení, které bude v exteriéru dominantou. Oceníte i jeho praktickou stránku při návštěvě a venkovním posezení s přáteli, které se protáhne do pozdních hodin. Na terase určitě využijete závěsné lampy, stropní světla i nástěnná osvětlení.

Zdroj:pexels.com

Pozor na déšť a prach

Při výběru venkovního osvětlení dbejte i na venkovní podmínky a vnější vlivy, které ho mohou výrazně ovlivnit. Umístění vybírejte s ohledem na déšť, mráz, sluneční světlo a jiné vlivy, pomůže vám se při koupi zaměřit na odolnost značenou hodnotou IP (v rozmezí 20 až 68), která udává dvě čísla. První značí stupeň ochrany proti prachu a druhé ochranu proti vodě. Čím vyšší číslo, tím víc je světlo odolné proti nežádoucím vlivům.

Chtěli byste nová světla nebo hledáte výměnu za stávající? Cena by pro vás neměla být vždy rozhodující. Myslete hlavně na odolnost, umístění světel, ale i design, který oceníte vy i vaše návštěvy.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist