Internetový hobby magazín

Menu

PR

Nejnovější články

Jak odhalit chřipku při prvních příznacích a jak ji léčit?

Dub 1628 Autor: Redakce

Chřipka je zřejmě „nejběžnější“ lidská nemoc, která jednou za čas potká téměř každého, typické jsou především její jarní a podzimní epidemie, kdy je naše tělo oslabeno velkými výkyvy teplot. Jak příchod chřipky včas odhalit a předejít jí? A jak ji rychleji vyléčit, když už nás přepadne? Dočtete se uvnitř našeho článku.

První příznaky aneb „Něco na mě leze“

nachlazeniChřipku lze poměrně dobře odhalit již před jejím příchodem, stačí poslouchat své tělo. Znáte ten pocit, který se obvykle dostaví den předtím, než chřipka naplno propukne? Nemáte horečku, rýmu, nebolí vás v krku, ale máte pocit, že něco není v pořádku.

Obvykle se cítíme velmi unavení, jako by každý pohyb a každá činnost najednou byly mnohem náročnější a už tušíme, že druhý den nemoc propukne naplno.

V této chvíli sice nemáte velkou šanci, že chřipku zabrzdíte. Můžete však zmírnit její intenzitu už v rozpuku a zkrátit celou dobu nemoci o několik dní. Kromě klidu a odpočinku si můžete koupit např. přípravky proti chřipce ve formě horkého nápoje, které vám pomůžou od bolesti kloubů a únavy, což jsou typické příznaky pro tento první den.

Chřipka je tu aneb dny s horečkou

Druhý den zřejmě chřipka udeří naplno. Lze očekávat zvýšenou teplotu, při silné chřipce i horečku. Zastihnout vás mohou také kašel a bolest v krku. Dle stupně obtíží volíme různé přípravky, při zvýšené teplotě je vhodné nechat tělo bojovat s bacily a „nesrážet“ ji léky typu paralenu nebo ibalginu. Ty používáme až při horečce nad 38 nebo 39 stupňů.

Stále však můžeme pít horký nápoj proti chřipce a při bolesti v krku si můžeme pomoci například speciálními pastilkami na suchý kašel.

Chřipka odeznívá a nechává za sebou rýmu

Ta největší rýma se často spouští až ve chvíli, kdy chřipka už odeznívá. Z těla tak odchází bacily a my se můžeme potýkat s ucpaným nosem. Při velké rýmě, která nechce ven, je dobré použít nosní sprej s mořskou vodou, který uvolní nosní dutiny.

Přečtěte si o dalších příznacích chřipky a nachlazení a o tom, jak je rozeznat od alergie v článku na následující adrese: http://www.vicks.cz/cs-cz/centrum-p%C3%A9%C4%8De-vicks/lecba-a-uleva-od-priznaku-chripky-a-nachlazen%C3%AD/chripka-nachlazeni-nebo-alergie.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

 
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist