Internetový hobby magazín

Menu

PR

Nejnovější články

Jak na nepoddajný plevel?

Kvě 1225 Autor: Komerční sdělení

Jedním z problémů, který způsobuje vrásky mnoha zahrádkářům, je všudypřítomný plevel. Jeho škodlivost spočívá zejména v tom, že ochuzuje pěstované rostliny o potřebné živiny, zastiňuje plodiny a zvyšuje teplotu půdy. Nemluvě o tom, že kazí estetickou hodnotu naší zahrádky, ale i například chodníku či příjezdové cesty před domem. Účinnou zbraň proti nežádoucímu plevelu představuje přípravek Roundup.

Roundup byl původně vyvinut pro použití na velké plochy v zemědělství. Získané poznatky a technologické postupy byly posléze využity i k vývoji účinné řady herbicidů pro všechny zahrádkáře. Jeho využití je však širší. Ocení ho i nezahrádkáři při jinak obtížném ničení plevele v dlažbě chodníků a příjezdových cest.

roundupNovinkou v portfoliu je pro tento rok praktické balení Roundup Expres o objemu 5 litrů, který zajistí likvidaci plevele až na ploše 150 m2. Součástí balení je flexibilní aplikátor, který umožňuje snadnou manipulaci s přípravkem, jeho přesnou a regulovatelnou aplikaci. Pro zvýšení bezpečnosti obsahuje také chránič prstů a dětskou bezpečnostní pojistku. Výhodou balení je možnost opakovaného plnění.

Tento herbicid účinkuje proti nežádoucím rostlinám, které ho přijímají zelenými částmi, odtud je dále rozveden do celé rostliny včetně kořenového systému. To, že nad plevelem vítězíme, poznáme na základě jeho postupného vadnutí, žloutnutí a zasychání. Efekt je viditelný již za 48 hodin od aplikace. Půda přitom zůstává nedotčena a připravena pro nové sázení.

Herbicid Roundup je dostání ve všech hobby marketech, zahradních centrech a prodejnách s přípravky pro zahradu.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Jak na nepoddajný plevel?
  • Šmoula Mrzout 4.2.2013 (13:11)

    Koukal jsem se a nejen v tomto reklamním sdělení podporujete totální herbicidy jako Roudap, resp. jeji ůčinnou složku. Tento jed patří firmě Monsanto, která se proslavila svým výrobkem Agent Orange http://www.bezpecnostpotravin.cz/ractopamin-zatim-v-cac-neprosel.aspx
    Propagujete zde prostředek hromadného ničení. Roundup zůstává v půdě a natáhnou ho do sebe plodiny co na takové půdě vysázíte. Ty pak sníte a máte v sobě to svinstvo. Podporuje to vznik rakoviny apod. Dále se odplavuje částečnš vodou kterou pijeme. Ani úpravou vody se Roundupu nelze zbavit.
    Roudup pracuje tak, že v kořenovém systému rostlin zamezí přijímání živin a rostliny hynou hlady. Kořenový systém se rozpadne, ale Roudup zůstává dál i v mikrobech co se podílejí na tomto rozpadu atd.
    Dále byste zde mohli propagovat i GMO rostliny (geneticky modifikované). Vypadají hezky. Tak například GMO kukuřice. Když jí napadne hmyz, tak mu znemožní přijímanou potravu trávit a ten umírá taktéž hlady. No i takovou kukuřici byste propagovali, když ten samý jed bychom pozřeli?

 
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist