Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Inovativní balkonové pěstování díky závěsům

Dub 1122 Autor: Redakce

Češi jsou národem zahrádkářů a kutilů. Ne každý má ale to štěstí, že si na vlastní zahrádce může vypěstovat vlastní ovoce či zeleninu v bio kvalitě. Jiného odradí každodenní okopávání, pletí a boj se škůdci. Nyní máme ale řešení i pro všechny, kteří žijí v panelovém době. Teď můžete pěstovat velké chutné jahody a další plodiny celou sezónu. Budete mít výborné ovoce a zeleninu bez zbytečného pletí a okopávání a navíc tímto závěsem ozdobíte balkon, terasu, zahradní domek, pergolu apod.

Jahodový závěs

jahodovy zavesJde o inovativní způsob pěstování rostlinek jahodníků „hlavou dolů“. Hlavní výhoda jahodového závěsu je, že gravitace táhne vodu a živiny přímo z kořene do plodů. Pro závěs jdou použít klasické, ale i stáleplodící (měsíční) jahodníky, které jednoduše zasadíte do substrátu a pravidelně zaléváte, případně přihnojujete.zaves pro jahody a bylinky

Každý zahrádkář ví, že jahody jsou na polní pěstování poměrně náročné. Vyžadují podestýlku ve formě netkané textilie nebo slámy. Rovněž jsou často napadány plísní a ožírají je slimáci. To vše vám díky závěsu odpadá. Samozřejmě se podobným způsobem dají pěstovat bylinky a podobné rostliny. Pro větší rostliny použijte rajčatový závěs.

Závěs pro rajčata

rajcatovy zavesČerstvá, krásně vyzrálá, chutná rajčata-taková v supermarketech neseženete. Díky rajčatovému závěsu dostanete vkusnou „jedlou“ dekoraci, která je oproti jahodovému závěsu náročnější na prostor. Rajčatový závěs opět využívá fyzikálních zákonů pro dlouhodobé pěstování plodů rajčat a je na vás, zda použijete sazenici mini balkonových cherry rajčátek nebo obřích F1 sazenic.

Slunce ohřívá rostlinu jako ve skleníku, a proto se tímto způsobem dají pěstovat i okurky, papriky, jedlé i ozdobné dýně či cukety. Nemusíte se trápit odplevelováním, používáním pesticidů nebo bojem prosti plísním a škůdcům, kteří jsou přímo spojeni s půdou.


cherry zavesrajcata v zavesudynovy zaves

 

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist