Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Hubnutí v novém roce

Led 1501 Autor: Redakce

hubnuti cviceniPředsevzetí stejné jako loni, zase budu hubnout. S hubnutím souvisí také změna jídelníčku. V dnešním článku se zaměříme na tip, jak z jídelníčku vynechat kofein a horké kofeinové nápoje nahradit něčím stejně lahodně návykovým, ale přitom zdravým.

Jde o nápoje ze zelené kávy, které jsou nejen bez kofeinu, ale navíc plné antioxidantů. Je to tedy výborná alternativa pro všechny, kteří kofein nemohou a navíc chtějí obohatit jídelníček. Krok správným směrem ku zdravému životnímu stylu nemusí být přes hladovění a trápení v tělocvičně.

Zelená káva nejen k pití

Zelená káva lze ve formě výluhu přidat také do moučníků. Klasikou je ale klasický kávový nápoj. I její pití totiž přispívá k lepšímu trávení a podporuje hubnutí. Ideální je její pití cca půl hodiny před každým jídlem a uvidíte, že letos klasická povánoční kila nepřijdou. Zvolit můžete příchuť vanilky, skořice ale i kokosu a vyzkoušet třeba oblíbené Caffé latte.

Zdravé latté s chutí skořice

caffe latte

Hledáte alternativu ke kofeinovým nápojům? Zelená káva snižuje chuť k jídlu a zabraňuje ukládání tuku.

RECEPT:

½ čajové lžičky Zelené kávy se skořicí
vařící voda
mléko
dle chuti cukr či med

Z vody a kávy připravíme silné espresso. Mléko si ohřejeme, osladíme vanilkovým cukrem, a když je horké, odlijeme půlku do vyšší sklenice. Po lžičkách přidáváme připravené espresso tak, aby se s mlékem nesmíchalo. Druhou část mléka našleháme šlehačem do jemné pěny, kterou doplníme sklenici až po okraj. Pro Caffé latte je vhodná káva s příchutí skořice, ale vyzkoušet můžete i zelenou kávu s kardamomem či kokosem. Podáváme s dlouhou lžičkou a brčkem.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist