Internetový hobby magazín

Menu

PR

Nejnovější články

Houby proti únavě a vyčerpaní

Dub 1204 Autor: Redakce

Je všeobecně známé, že některé houby se pěstují jako potravina, většinou se také ví, že nejsou pouze kořením, ale mají svou výživovou hodnotu. Méně známo však je, že mnohé houby mají příznivý vliv na lidské zdraví a že mnohé se v asijských zemích pěstují výhradně pro své zdraví prospěšné účinky, kde mají tisíciletou tradici.

Z historických pramenů se můžeme dozvědět, že již faraonové oceňovali houby jako delika­tesu, staří Řekové se domnívali, že houby poskytují sílu k boji, staří Římané pohlíže­li na houby jako na „jídlo bohů“ a staří Číňané nazývali houby „elixírem života“ pro jejich příznivý vliv na lidské zdraví.

Mezi nejúčinnější přírodní přípravky z hub patří doplňky stravy ve formě celých sušených plodnic, které obsahují celou řadu účinných látek důležitých pro organizmus. Vhodná je také kombinace několi­ka druhů prášků z hub, které mají takzvaný syner­gický efekt, což znamená zesílení účinnosti a roz­šíření spektra působení. Pravidelné užívání hub zvyšuje imunitní odezvu lidského těla a tím také odolnost vůči nemocem, proti virovým infekcím i proti následkům obyčejného nachlazení.

Mezi nejpoužívanější zdraví prospěšné houby patří Reishi, Shii-take, Hericium a Hnojník. Kombinace těchto hub se používá zejména při vyčerpání, únavě, ale i celkovém oslabení organizmu.

Shii-takeSHII-TAKE (Lentinula edodes)

Shii-take má schopnost aktivovat celý imunitní systém a současně snižovat hladinu cholesterolu. Velmi zajímavé studie z Japonska přináší fakta o snížení hladiny cholesterolu již za týden po po­dávání sušené Shii-take. V Japonsku jsou také ex­trakty z této houby používány běžně ve farmacii. Shii-take se používá jako ochrana před vyčerpá­ním a přepracováním, osvědčuje se také při úna­vě a celkové detoxikaci organizmu.

KORÁLOVEC JEŽATÝ (Hericium erinaceus)koralovec jezaty

Korálovec je nejen dalším zdrojem glukanů pro posílení imunity, ale dokáže také příznivě ovlivňo­vat trávení. Její užívání je vhodné při žaludečních a dvanácterníkových vředů a gastritidách. Povzbu­zuje také nervový systém a užívání této houby vede ke zlepšení paměti, koncentrace a myšlení.

hnojnik obecnyHNOJNÍK OBECNÝ (Coprinus comatus)

Hnojník obecný má vynikající výsledky při sni­žování hladiny cukru v krevním séru. Používá se také při snížení cholesterolu a má příznivé účinky na krevní tlak.

REISHI (Ganoderma lucidum)reishi ganoderma

Patří v pestrosti obsahu účinných látek mezi houbami na první místo, proto se také nazývá královnou mezi všemi houbami. Tato houba pomáhá zejména při únavě, pomáhá nám nabrat síly po velkém fyzickém i psychickém vyčerpání. Kromě glukanů obsahuje esenciální aminokyseli­ny, má vysoký obsah železa, selenu a vitaminu B.

Velmi cennou složkou lesklokorky jsou triterpe­noidy, kterých bylo v houbě zjištěno několik de­sítek – podporují zejména funkci jater, žaludku a mají vliv na snižování obsahu tuků a hladiny cholesterolu v krvi.

Houby si můžete buď složitě vypěstovat a připravit, nebo zakoupit ve formě doplňku stravy.

Kombinace zdraví prospěšných hub vás postaví na nohy

HOUBOVÉ QUARTETO je vhodné pro všechny, kteří mají fyzicky nebo psychicky náročnou práci, pro maminky na mateřské, sportovce, studenty a seniory. Přípravek je vhodné užívat při vyčerpání, únavě a stresu. HOUBOVÉ QUARTETO je vhodné užívat při celkovém oslabení organizmu. Zejména po operačních stavech, při užívání antibiotik, kdy je imunitní systém oslaben a v zimním období, kdy je nutné svůj imunitní systém posílit.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

2 reakce na Houby proti únavě a vyčerpaní
  • hana 13.3.2015 (09:46)

    Prosím nevíte kde se dá sehnat houba korálovec ježatý.Děkuji

  • Zuza 14.10.2014 (16:35)

    To je sice fajn, ale kde se dají takové houby proti únavě sehnat? Já mám osvědčený bylinný sirup Stopbacil, beru ho preventivně na podporu imunity a proti tomu, abych se necítila tak unavená a vyčerpaná a musím říct, že fakt pomáhá.

 
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist