Internetový hobby magazín

Menu

PR

Nejnovější články

Hledáte účinnou ochranu před létajícím a lezoucím hmyzem?

Čvc 1626 Autor: Redakce

Vyzkoušejte repelent Phyteneo Insect guard

Co je repelent?

komarRepelent je chemická látka, která představuje bezpečný a efektivní způsob, jak od sebe odpudit hmyz a zabránit onemocnění, která hmyz přenáší (klíšťová encefalitida, lymská borelióza, ehrlichióza).

Repelent jakožto chemickou látku bychom měli používat uvážlivě. Vhodná je především při pohybu nebo pobytu v oblastech, kde se hmyz často vyskytuje. Repelent je možné aplikovat různým způsobem, na oděv, na pokožku, ale i na jiné povrchy. Ochranná bariéra, která člověka po nastříkání repelentu chrání, působí pouze v blízkosti ošetřeného povrchu. Čím větší je koncentrace účinné látky v repelentu, tím delší poskytuje ochranu.

Které repelentní látky se používají nejčastěji?

insect guardExistuje řada repelentních látek, které chrání před létajícím a lezoucím hmyzem. Jednou z nejpoužívanějších z nich je chemická látka DEET, která je velmi účinná jak proti komárům, tak i proti klíšťatům. Je prevencí proti horečce dengue, západonilskému viru, koňské encefalomyelitidě a malárii. Při jeho použití je ovšem potřeba dávat velký pozor, může totiž vyvolat podráždění očí a při vyšších dávkách i neurologické poškození. Navíc vydává velmi nepříjemný zápach a dokonce může poškodit i oblečení.

Často používanou látkou je také Icaridin, který má srovnatelnou účinnost jako DEET, ale na rozdíl od ní nedráždí oči ani sliznice, nemá štiplavý zápach a ani nedokáže rozpustit plasty či oblečení. Výhodou je, že se odpařuje pomaleji, takže chrání před hmyzem po delší dobu.

Další často používanou látkou je IR3535, netoxický ekvivalent DEET. Tato látka je bez zápachu, v kontaktu s očima může způsobit podráždění a rovněž dokáže rozpustit či poškodit plasty. Jinak ovšem nepředstavuje žádná bezpečnostní rizika.

Jedním z repelentních přípravků, které používají chemickou látku IR3535, je také netoxický repelent Phyteneo Insect guard, který koupíte ve vaší lékárně.

Mohou se repelenty proti hmyzu používat u dětí?

Repelenty všeobecně by se neměly použít u dětí mladších 2 měsíců. Jinak je věková hranice vhodná pro použití repelentu vždy uvedena na obalu. Repelent Phyteneo Insect guard obsahující 30 % koncentraci repelentní netoxické látky IR3535 je vhodný pro děti už od 1 roku.

U dětí se aplikace repelentu proti hmyzu provádí tak, že si repelent v přiměřeném množství nejdříve na ruce nanesou dospělí a pak jej vetřou na pokožku dítěte. Pozor si pak musí dát při nanášení repelentu kolem očí a úst. Repelent by se také neměl nanášet na porušenou či podrážděnou pokožku. Po návratu z místa s výskytem hmyzu je potřeba ošetřená místa na pokožce důkladně omýt vodou a mýdlem. Repelenty drže mimo dosah dětí a zvířat.

Phyteneo Insect guard

Pro účinnou ochranu sebe a svých dětí před nepříjemným létajícím a lezoucím hmyzem volte repelent Phyteneo Insect guard.

Repelent Phyteneo Inset guard neobsahuje na rozdíl od mnohých jiných repelentů chemickou látku DEET (kanadské ministerstvo zdravotnictví dokonce zakázalo prodej repelentů obsahujících více jak 30 % této látky.), ale repelentní látku IR3535, kterou považují všechny významné národní autority za prakticky netoxickou. Použití tohoto repelentu je tedy velmi bezpečné, takže je vhodný pro děti už od 1 roku. Výhodou je také to, že po nanesení na pokožku nezanechává tento repelent nepříjemný mastný pocit. Navíc neobsahuje konzervanty, barviva ani žádné parfémy.

ochrana pred komary

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

 
<<Lis 2019>>
PÚSČPSN
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
události
Spolupracujeme:
TOPlist