Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Floristika pro začátečníky

Bře 1201 Autor: Redakce

floristikaKvětiny ze zahrádky často přenášíme do našich domovů, do vázy. Naaranžovat řezané květy ale není jednoduché, právě proto jsme se zaměřili na oblast floristiky, tedy aranžování květin. Floristika je ve světě uznávanou samostatnou profesí již více než 50 let jako návrhová a realizační umělecká tvorba. Jistě mi dáte za pravdu, že byt s živými květy nebo komerční prostory vyzdobené orchidejemi a jinými aranžmá, na nás dýchne pohodou. Přineste si kousek přírody do interiéru navíc v perfektním rozložení květů a dalších doplňků.

Kniha Floristika pro začátečníky-květinová aranžmá po celý rok

Pátrali jsme a narazili na knihu Floristika pro začátečníky, jejíž autorkou je floristka Klára koníčková a vydavatelem Euromedia (www.bux.cz). Tato kniha nejen že respektuje estetická pravidla, materiál podle ročních období či měsíců, ale také rozličné pracovní techniky. Díky knize získáte inspiraci od jara do zimy. Zkuste si s autorkou krok za krokem připravit kytici z hrachoru, růží či čemeřice v originální váze nebo konvici. Naplňte hrnky a ošatky barevnou záplavou jarních květů. Darujte originální dárek svým blízkým na Vánoce, Valentina nebo Velikonoce. Kniha je pokladnicí nápadů k samostatné tvůrčí práci s květinami.

Velmi nás zaujalo, že krom běžně dostupných květin autorka používá i v domácnosti běžně se vyskytující doplňky. Příkladem může být aranžmá konvalinek v plastovém kelímku.

Velikonoční výzdoba

dekorace na velikonocevelikonocni dekoraceVelikonoce jsou téměř za dveřmi, a pokud chceme opravdu originální výzdobu, měli bychom se na ně připravit už nyní. Nezapomeňte si střádat vyfouklá vejce, pokud možno s bílou skořápkou. Ostrým hrotem nože vysekáte ve vejci díru a vložíte do něho očištěné cibule krokusů s květy. V takto připravených skořápkách vypěstujete svěží řeřichu nebo sem umístíte květy pryskyřníku, narcisek a dalších jarních květin.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist