Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Feng Shui tipy pro vaše akvárium s rybičkami

Čvc 2114 Autor: Claudie Kornelová

Ryby i voda jsou elementy, které ve feng shui představují štěstí, prosperitu a hojnost. Pokud navíc dáte vodu a ryby dohromady, můžete tím zesílit sílu těchto symbolů. Některé způsoby, jak do svého domova vnést feng shui ryb a vodních prvků, zahrnují akvária s živými rybami, venkovní rybník koi, nebo dokonce ryby ve vodě v podobě obrazu na vaší zdi. Ve feng shui také vytváří akvárium s rybami hladkou energii ve vašem domě. Hladkost je spojena s lehkostí, stejně jako když se voda a ryby s jemností a půvabem vznáší v akváriu.

zlatá ryba

Zlaté rybky jsou typické pro Feng Shui. Zdroj foto: Pixabay.com – auntmasako

Symbolika zlatých ryb a kaprů

Je již tradicí, že se ve feng shui zlaté rybky chovají v akváriích. Je to příznivé hned z několika důvodů. Zaprvé jsou spojeny s bohatstvím a prosperitou díky své zlaté barvě. Zadruhé, zlaté rybky jsou druhem kapra a kapr symbolizuje v asijských kulturách velké štěstí.

Existuje legenda, která říká, že ve starověké Číně existoval magický kapr s velkou silou, mocí a odolností. Tento kapr dokázal plavat proti jakémukoli proudu. Plaval proti proudu Žluté řeky a proti vodopádu nazývaném Dračí brána. Když tento kapr skočil přes Dračí bránu, proměnil se v magického draka. Kapr (a zlaté rybky) proto mají připomínat, že i my dokážeme překonat velké překážky a najít úspěch. Každý z nás má tyto silné stránky a příležitosti v sobě. Všichni v sobě také máme potenciál pro transformaci.

drak

Dle legendy se měl z kapra po přeskočení Dračí brány stát magický drak. Zdroj foto: Pixabay.com – Deepu Joseph

Základy akvária pro ryby ve stylu Feng Shui

Pokud se rozhodnete pozvat tuto energii i do vašeho domova pomocí akvária, je nanejvýš důležité zajistit, aby bylo udržované, čisté a ryby uvnitř naprosto zdravé. Je také důležité vybrat správnou velikost pro váš prostor a počet ryb, které máte či si teprve budete pořizovat.

Proveďte důkladný průzkum, jak udržovat zdravé akvarijní prostředí pro živé bytosti uvnitř. Špinavé, zakalené a celkově zanedbané akvárium vám do domova pozve přesný opak bohatství a hojnosti.

akvárium

Dbejte na to, aby bylo akvárium průzračně čisté, jen tak si do domu přilákáte blahobyt. Zdroj foto: Pixabay.com – basuka

Kolik ryb budete potřebovat?

Ve feng shui je číslo devět nejpříznivějším a nejúplnějším číslem. Takže pokud můžete, zkuste číslo devět nebo násobky devíti. Pokud nemáte dostatek místa, můžete také použít pět (pět prvků) nebo jen jeden. Lichá čísla jsou více jangová (Jin a Jang) a lákají více životní energie. Nepořizujte si více ryb či větší akvárium se kterým nemůžete snadno manipulovat nebo na které nemáte místo.

ryby

Snažte se, aby počet ryb byl devět a nebo aby to byly násobky devíti. Zdroj foto: Pixabay.com – Pexels

Jaký druh ryb si pořídit?

Zlaté rybky jsou dobrou volbou, ale obecně můžete použít jakoukoli rybu, která se vám líbí a nebo máte rádi. Jen si opět udělejte nejdříve průzkum, jakou péči budou potřebovat. Pokud je to možné, snažte se držet pouze jednoho druhu ryb. Mělo by to být samozřejmostí, ale skutečně se ujistěte, že pro své rybky vytváříte to nejzdravější prostředí, jaké jen vytvořit lze. Zdravé ryby a čisté akvárium zve do domova zdravou energii.

rybka

Nejlepší volbou jsou zlaté rybky či kapři, ale můžete zvolit jakýkoli druh, který máte rádi a líbí se vám. Zdroj foto: Pixabay.com – Petr Kuznetsov

Co dělat, když ryba zemře?

Pokud některá z vašich ryb zemře, vzdejte ji vděčnost za její energetickou podporu (jakožto součást feng shui) a pohřběte ji nějakým rituálem. Pak se snažte si za ni co nejdříve pořídit náhradu.

mrtvá ryba

Pokud ryba zemře, udělejte pro ni pohřební rituál a poděkujte ji za energii. Zdroj foto: Pixabay.com – PublicDomainPictures

Použití pěti elementů

Můžete se také podívat na pět elementů, abyste vybrali správný tvar a barevné schéma pro vaše akvárium.

Tvar akvária:

  • Kulatá, sférická akvária patřím mezi kovové prvky. Kov je spojen s precizností a radostí.
  • Obdélníková akvária patří mezi dřevěné prvky. Dřevo podporuje léčení a růst (rozvoj).
  • Čtvercová akvária jsou pozemským prvkem. Zemský prvek je spojen se stabilizací a uzemňováním.
akvárium

Kulaté akvárium je spojeno s radostí a precizností. Zdroj foto: Pixabay.com – Free-Photos

Barevná schémata:

  • Země má zemité barvy jako je hnědá, neutrální a žlutá. Element Země vyzývá ke stabilitě a péči o sebe.
  • Kov má bílou, kovovou a šedou barvu. Kovový element podporuje radost, výkonnost a ukončování.
  • Voda má černou a velmi tmavě modrou barvu. Vodní prvek je spojen s moudrostí a vaší životní cestou.
  • Dřevo má zelenou, šedozelenou a modrou barvu. Dřevo podporuje růst, laskavost a flexibilitu.
  • Oheň má červenou barvu. Element ohně podporuje vášeň, viditelnost a otevřené srdce.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist