Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Ekologické kompostování na každé zahradě

Říj 1020 Autor: Redakce

Kompostování je proces, při kterém je biologicky rozložitelný odpad přeměňován na organominerální hnojivo. Biodpad ze zahrady jako je listí, natě rostlin, spadaná jablka stejně jako odpad z kuchyně jako jsou slupky od brambor a další, se dá s vysokým užitkem kompostovat. Dostanete tak super přírodní hnojivo, kterým můžete znovu vracet živiny do půdy na zahradě.

Neutratíte ani halíř za drahá hnojiva pokud si budete produkovat vlastní organická hnojiva. Ale že máte na zahrádce málo prostoru na kompostování?

Společnost Vladeko přišla s dřevěnými kompostéry, které měří jeden metr a lze v nich skladovat bio zbytky, ze kterých bude zanedlouho blahodárný substrát. ekologické kompostováníPřídavek kompostu do půdy zlepšuje její výživové vlastnosti, ale také pomáhá zadržovat vodu.

Dnes už i malé dítě ví, že rozebíratelný dřevěný kompostér je na zahradě nepostradatelný. Už nemusíte řešit kam s posečenou trávou, listím nebo dalšími zbytky, která zahrada nebo kuchyně vyprodukuje.

Kompostéry lze zakoupit ve třech provedeních, které se liší velikostí, cenou i provedením. Nejlevnější kompostér zakoupíte již za 360 Kč. Pro všechny dřevěné kompostéry je společné, že jsou vyrobeny z impregnovaného dřeva, které zajišťuje dlouhou životnost konstrukce kompostéru. Hlavní výhodou ale je možnost opakovaného rozebrání a přenášení díky rohovým zámkům.

Neváhejte a myslete ekologicky a ušetřete stovky korun ročně za zbytečná chemická hnojiva.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist