Internetový hobby magazín

Menu

PR

Nejnovější články

Dopřejte si dovolenou, i když pečujete o prarodiče

Led 1422 Autor: Lenka Netušilová

Máte rodiče nebo prarodiče v seniorské věku, o které pečujete a přesto byste se rádi někdy odpočinuli nebo vyrazili na dovolenou? Nyní už to pro vás nebude problém. K dispozici vám totiž bude zařízení, v němž se o rodiče postarají, a vy budete moci vyrazit na zaslouženou dovolenou. A jaké zařízení to je? Pokud byste tipovali hotel nebo domov seniorů jste na omylu. Jde o LDN neboli léčebny dlouhodobě nemocných. Například ve vysočinském kraji jsou takové, které lze nazvat luxusním hotelem s 24 hodinovou péčí. Přesvědčte se sami.

LDN s exkluzivní péčí

areal pro seniory humpolecVysočinské nemocnice, respektive jejich LDN opravdu představují jiný druh péče. Pokud se s nimi blže seznámíte, zbavíte se zažitých představ o těchto zařízení. Například i vlivem médií jsou U běžné LDN chápany jako ústavy sloužící k dožití pacientů, kde je často nedostatečná péče. Díky slovu dlouhodobě, které mají v názvu u veřejnosti většinou panuje představa, že z LDN už není návratu. A právě u LDN na Vysočině je všechno jinak! Senioři tam většinou nepobývají dlouhodobě, ale třeba jen několik týdnů. A během této doby se baví například ručními pracemi, procházkami v přírodě, výlety nebo besídkami. Jde tedy skutečně o prostředí, v němž se senior rozptýlí, zapomene na obvyklé starosti a psychicky se nastartuje.

„Není nic horšího než zavřít starého člověka mezi čtyři stěny, kde je odkázán jen na pomoc druhých, nemá si s kým co říct a je trýzněn svými myšlenkami na poslední roky života a často i na smrt,“ říká primář MUDr. Leoš Abrt z Vysočinských nemocnic.

Jak to během pobytu chodí

spolecne aktivity senioruSenioři tak při svém pobytu v LDN dochází na různé aktivity + kroužky ručních prací, besídky, komunikují s lidmi kolem sebe. Pokud jsou v zařízení v létě, jsou pro ně k dispozici i venkovní aktivity, třeba opékání buřtů. Vysočinské nemocnice také pravidelně pořádají ranní hromadná rehabilitační cvičení, ergoterapii, sváteční posezení –  před Velikonocemi nebo Vánocemi.

V naší nemocnici zabezpečujeme pro pacienty ergoterapii, kde se jim věnuje zkušený pracovník, který různými pracovními činnostmi u pacientů rozvíjí jemnou motoriku. Nezapomíná se ani na dobrou psychickou pohodu a proto je při těchto činnostech slyšet zpěv i smích našich pacientů. Vše je směřováno k tomu, aby pacient nebyl pouze umístěn na lůžku, ale aby se plně zapojil do života v naší LDN. V našem zařízení je možná i krátkodobá hospitalizace. Vše je podmíněno zdravotním stavem pacienta a jeho schopností vrátit se zpět do svého přirozeného prostředí, tedy domů“ popisuje primář MUDr. Leoš Abrt.

Pacienti se běžně snaží si pobyt maximálně užít a získat během něj spoustu podnětů. Rodinám se vrací rodiče nebo prarodiče, kteří jsou jako vyměnění.  Plní energie, dobré nálady a pozitivních myšlenek, což je přínosem i pro samotné rodiny.

Rodina na dovolené

areal pro senioryA tak opravdu není problém dopřát si i 14 denní dovolenou i přesto, že pečujete o seniora v rodině. V praxi to vypadá tak, že si užíváte dovolené, a přitom jste v klidu, protože o vaše rodiče nebo prarodiče je kvalitně postaráno. Vysočinské nemocnice jsou tu přesně z těchto důvodů. Nabízí alternativu ve formě sociálního lůžka, zázemí a profesionální péči. Rodiny pak mají jistotu, že své blízké svěřili do těch správných rukou a že nebudou strádat nebo trpět. Z dovolené se pak mnohdy nevrací jen rodiny, ale i jejich senioři. Pobyt v takto koncipovaných zařízení je psychicky povznese a dodá jim opět žádoucí chuť do života.

  • Kategorie: PR

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

 
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist