Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Dnes slavíme Mezinárodní den Afriky

Kvě 1825 Autor: Redakce

25. květen patří již od roku 1963 Africkému kontinentu. Může za to podepsání listiny za sjednocení Afriky (zkráceně OUA). K čemu je tento den dobrý? Když už ne jindy, alespoň v tento den bychom si měli vzpomenout na to, že ne všude se lidem žije tak dobře jako nám. Neměli bychom zapomínat, že i v dnešní době jsou na zemi stále oblasti, které sužuje velká chudoba i složité mezilidské vztahy.

mezinarodni den afriky

Chudoba však není jediným problémem

Velká chudoba bohužel není jediným problémem, který tento kontinent sužuje, i když další problémy s ní v podstatě blízce souvisí. Velkým problémem je zde totiž také přelidnění. Bohužel s tímto problémem velmi úzce souvisí hladomor a nedostatek pitné vody. Zemědělská půda tak ani zdaleka nestačí plnit požadavky početného obyvatelstva. Bohužel i pitné vody je zde velmi málo, velmi rychle se rozšiřují pouště a voda, která zde ještě stále je, je velmi znečištěna a je tak zdrojem velmi vážných nemocí.

Obyvatelé tohoto kontinentu rozhodně nemají jednoduchý život, díky těžkým životním podmínkám je navíc i věková hranice velmi nízká. Tento mezinárodní den, tak neslouží k oslavě národa, či země, ale je to den, ve který bychom se měli trochu zamyslet. Ne všude se totiž lidé mají tak dobře, jako my zde. A rozhodně není dobré dělat, že se nás problémy této země netýkají. Díky neziskovým organizacím máte totiž i vy možnost, něco změnit!

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist