Internetový hobby magazín

Menu

slavka

Nejnovější články

Odpovědi ve fórum

Prohlížíte 4 příspěvky - 1 ze 4 (z 4 celkově)
 • Autor
  Příspěvky
 • odpovědět na: škůdce na hrušce #28915

  slavka
  Účastník

  Dobrý den, nejsem odborník, vycházím pouze z vlastních zkušeností a zahrádkářské literatury a tak se předem omlouvám za případné použití neodborného výrazu. Domnívám se, že se jedná o rez hrušňovou. Tento škůdce přezimuje na jehličnanech, literatura uvádí jalovce a tak je třeba ošetřit prvotně jalovce. Jelikož se nákaza přenáší vzduchem, je tedy téměř nemožné ošetřit všechny jalovce v okolí 100 (možná více) metrů,anebo nařídit sousedům aby ho zničili. V literatuře by se jistě našel i nějaký chemický postřik na hrušně, ale to stejně škůdce nezahubí (možná omezí). Každým rokem mám nejvíce napadenou hrušeň na nechráněném stanovišti a také plodí čím dál méně. Ty další, co jsou schované (za chatou a dalšími stromy) jsou na tom lépe.

  odpovědět na: Prosím o určení rostliny. #28106

  slavka
  Účastník

  Reaguji na dotaz uživatele „Alena“. Domnívám se, že se jedná o nějaký druh mimózy.

  odpovědět na: co je to #27698

  slavka
  Účastník

  Dobrý den, reaguji na dotaz autora effka1. Semena této rostliny jsem dostala od zahrádkáře s tím že se rostlině říká ukrajinská borůvka. Je to letnička, vysoká cca 0,5 m, má drobné bílé květy, plody jsou tvarem a vybarvením podobné borůvce, zralé mají temně modrou až černou barvu, ale trpkou chuť. Prý mají pozitivní léčivé účinky, zejména na zrak, vhodné jsou k přípravě džemů.
  Ráda bych se od odborníka dozvěděla o této rostlině více, informace nemohu nikde nalézt. Jste první web na kterém jsem o ní zachytila alespoň dotaz. Přikládám vlastní fotografie.
  Zdravím Slávka.

  odpovědět na: co je to #27696

  slavka
  Účastník

  Dobrý den, reaguji na dotaz „co je to“ autora effka1. Semena této rostliny jsem dostala od zahrádkáře, s tím, že se rostlině říká ukrajinská borůvka a že má především pozitivní léčivý účinek na zrak. Je to letnička, má drobné bílé kvítky, zralé plody se podobají borůvce, mají téměř černou barvu, ale jsou trpčí chuti, vhodné jsou na džem. Ráda bych se o dotyčné rostlině dozvěděla více, přikládám vlastní fotografie. Slávka.

Prohlížíte 4 příspěvky - 1 ze 4 (z 4 celkově)

 

 

<<Bře 2023>>
PÚSČPSN
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist