Internetový hobby magazín

Menu

Zkušenosti s firmou X energie

Nejnovější články

Úvodní stránka Diskuze Dům Energie Zkušenosti s firmou X energie

 • Toto téma obsahuje celkem 39 odpovědí. Do diskuze (23 hlasů) se naposledy zapojil uživatel Redakce a poslední změna proběhla před 2 roky, 8 měsíci.
Prohlížíte 15 příspěvků - 1 z 15 (z 39 celkově)
 • Autor
  Příspěvky
 • #28733

  Hanina
  Účastník

  Dobrý den, berete někdo elektřinu s plynem od firmy X energie? Po vyúčtování z minulých let jsem se rozhodla přejít k jinému dodavateli a tak vybírám. Můžete mi někdo, prosím, poskytnout nějaké zkušenosti a názory, pokud máte tohoto dodavatele?

  #28763

  Martin
  Účastník

  My jsme u nich od října 2015 a zatím s nimi máme dobré zkušenosti, začátek byl sice trochu zmatečný, když jsme si nastavovali zálohy, ale pak se to ustálilo a za první rok nám to vyšlo bez doplatků. Hodnotím to tak, že změna k nim se nám vyplatila, protože jsme ušetřili.

  #28855

  Birdl
  Účastník

  Mají celkem příkladný servis a to hlavně komunikaci… meil i po telefonu. Po dvou letech co je máme, je považuju za prověřené, reference tedy převážně dobré.

  #28922

  Michal N.
  Účastník

  Dobrý den Martine, můžete mi říct jak jste to měl s těmi zálohami? Nastavují vám je oni podle nějakých výpočtů a nebo si je určíte sami. Doma o přechodu k X energii taky už nějakou chvíli uvažujeme, četli jsme na ně poměrně dobré recenze, ale ještě bychom se chtěli ujistit v pár věcech, jak probíhají. Předem díky za odpověď

  #28959

  Martin
  Účastník

  JJ nastavili nám je oni sami, vzali si naší spotřebu z předchozího roku a podle toho nám je odvodili. Ale nemají problém ani s tím, když jim řeknete, že chcete nechat zálohy takový jaký jste měli, na to jsem se jich konkrétně ptal, ale dali jsme na ně a nechali si je předělat podle tý spotřeby. Přeci jen mi přišlo zbytečný si přes rok přeplácet na zálohách, když mi to u nich zlevní. Pak už přišla jen minimální přeplatek ale.

  #29063

  Michal N.
  Účastník

  Tak to je dobrý, že jsou takhle přístupný a dá se to nastavovat, předpokládám tedy, že je o tom stačí informovat až se budu nějak sepisovat smlouva. Do konce února jsem na to čas neměl, ale v příštím týdnu bych je nejspíš už kontaktoval, že mám zájem si to u nich sjednat. Takže díky za info

  #29138

  Jaroslav76
  Účastník

  Taky mám u x energie smlouvu – na dobu určitou dvou let a hned v prvním roce jsem zaznamenal úsporu cca 4300,- což je perfektní a super je, že čím déle u nich jsem, tak ceny se mi drží na stále stejné hranici, nepřiplácím si tedy, škoda, že jsem to nevěděl dřív, jinak už bych změnil dávno.

  #29334

  Jaaany
  Účastník

  Oni podle mě ani jinou smlouvu než na dva roky nedávají, ale pokud se mýlím, tak mě opravte. Každopádně cenu si hlídají a musím říct, že se mi víceméně nemění a jsem s ní spokojen.

  #29698

  Jaroslav76
  Účastník

  Máte pravdu, já se na to teď díval na internetu a nevyhodilo mi to nic jiného než smlouvu na dva roky. Ale nemám s ní problém, už jsem jednou prodloužil a podmínkově se mi nic nezměnilo. Funguje stejně dál a ceny pořád stejně nízké jako při podpisu.

  #29753

  Tonik
  Účastník

  S firmou vycházím dobře, už v průběhu roku jsem si všiml, že to s nimi bude asi v pohodě, protože vždycky si strhli zálohu jak měli a když jsem se díval na internetu do kanceláře, tak byla i dobře přiřazená, takže zatím u nich určitě dobrý. Jako dodavatel ok.

  #29969

  beruska2
  Účastník

  Já nezaznamenala v podstatě žádnou větší změnu, hodiny, dráty to všechno mi zůstalo stejný, akorát změnou na X-Energii mi začalo chodit jinak sestavený vyúčtování a taky znatelně levnější, a proto jsem dodavatele taky chtěla měnila. Takže můj názor je takový, že změna smysl má a X-Energie pokud můžu za sebe radit, tak na ně koukněte.

  #30182

  Adamic
  Účastník

  Dobrý den, dostal jsem od X Energie možnost podepsat smlouvu k levnějšímu plynu, tím, že jsem furt u klasickýho dodavatele tak by se mi to asi vyplatilo a já bych to i bral, ale chtěl bych se tu poptat, zda se ještě stále platí aktivační poplatek a deaktivační poplatek, nikde jsem nic nenašel. děkuji

  #30253

  Martin
  Účastník

  Zdravím Adamicu, pokud máte na mysli poplatek za uzavření nové smlouvy, tak X Energie nic takového nemá, nic jsem jim neplatil. Mám pocit, že dříve něco takového existovalo, ale pak se to plošně zrušilo. Teď to od nich máte všechno zadarmo udělaný.

  #30301

  Jaroslav76
  Účastník

  Cože? Ono se někdy něco takového platilo? To mi přijde teda jako holý nesmysl. Já určitě nic takovýho neplatil, x energie všechno vyřídila, jak je tu už psáno, za mě.

  #30362

  Martin
  Účastník

  Jaroslave osobně jsem to nezažil, ale měl jsem dodavatele, který to měl ještě ve smlouvě uvedený, ale jejich zaměstnanec to proškrtnul a říkal, že už to není v platnosti. Takže z toho usuzuju, že změna byla zpoplatněná asi někdy na začátku když se celý trh uvolnil. Jinak jsem samozřejmě také za tento posun, kdy to máme zadarmo v rámci služeb dodavatele.

Prohlížíte 15 příspěvků - 1 z 15 (z 39 celkově)
 • Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.

 

 

<<Čvn 2024>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist