Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Děti a koupání: Jak zajistit, aby byla voda v dětském bazénku čistá bez použití chemických přípravků

Čvc 2316 Autor: Claudie Kornelová

Koupání v dětském bazénku je pro děti skvělým způsobem, jak se v letních měsících osvěžit a bavit. Pro mnoho rodičů však představuje problém udržovat vodu v bazénku čistou bez použití chemických přípravků. Pokud preferujete přírodní a šetrné metody, existuje několik tipů, jak můžete vyčistit bazének a udržovat vodu čistou pomocí přírodních prostředků.

dítě

Čisté vody v dětském bazénku lze dosáhnout i pomocí přírodní pomoci. Zdroj foto: Pixabay.com – JillWellington

Použití octa

Ocet je skvělým přírodním čističem a dezinfekčním prostředkem, který může pomoci udržet vodu v bazénu čistou. Stačí přidat malé množství běžného stolního octa (preferujte octový roztok o koncentraci 5%) do vody v bazénu. Ocet pomáhá omezovat růst bakterií a plísní, aniž by způsoboval potíže pro citlivou dětskou pokožku. Pro dětský bazének postačí obvykle přibližně 1/2 šálku octa na 4 litry vody (propočítejte si tedy nutné množství na litry v dětském bazénku).

Soda bikarbona

Dalším přírodním prostředkem, které může pomoci udržet vodu v bazénu čistou, je soda bikarbona. Soda bikarbona má dezinfekční a neutralizační vlastnosti, které mohou pomoci odstranit nečistoty a zápachy ve vodě. Přidejte asi 2-3 lžíce sody bikarbony do dětského bazénu a promíchejte.

soda

Budou vám stačit pouhé 2-3 lžíce sody. Zdroj foto: Pixabay.com – Azza_Hafizah

Filtrace a vzduchování

Použití filtračního systému je důležitým krokem k udržení čisté vody. Pravidelně čistěte filtrační systém, abyste odstranili nečistoty a zachovali jeho efektivitu. Kromě toho zvažte použití vzduchování, které pomůže cirkulovat a okysličovat vodu v bazénu, což přispívá k její čistotě.

Častá výměna vody

Pravidelná výměna vody je důležitá pro udržení čistoty bazénu. Doporučuje se vodu vyměnit každých pár dní, abyste minimalizovali hromadění nečistot a bakterií. Pokud jste schopni, můžete vodu v bazénu vyměnit každý den, zejména pokud v něm děti tráví mnoho času.

voda

Častá výměna vody vám zajistí, že se v bazénu nebudou usazovat bakterie. Zdroj foto: Pixabay.com – FotoshopTofs

Pravidelné odstraňování nečistot

Během koupání v bazénu se do vody mohou dostat listí, tráva, vlasy a další nečistoty. Pravidelně kontrolujte a odstraňujte tyto nečistoty pomocí síťky nebo jemného sítka, které zabrání jejich hromadění v bazénu.

Sluneční světlo a provzdušňování

Sluneční světlo a provzdušňování hrají důležitou roli při udržování čistoty vody. Při umístění bazénu vyberte místo, které je dobře osvětlené sluncem, protože sluneční paprsky přirozeně pomáhají zabíjet bakterie ve vodě. Zároveň je důležité, abyste vodu v dětském bazénu provzdušňovali. To lze snadno provést tím, že do bazénu přidáte malé čerpadlo nebo vytvoříte proudění vody pomocí hadice nebo ručního ventilátoru.

slunce

Bazén byste měli umístit na místo, kam svítí hodně slunečního svitu. Zdroj foto: Pixabay.com – Joe

Pravidelná údržba a čištění bazénu

Pravidelná údržba bazénu je klíčová. Kromě čištění nečistot z vody pravidelně vyčistěte stěny a dno bazénu. Použijte jemnou kefku nebo houbičku s vodou a jemným přírodním čisticím prostředkem, jako je ocet nebo směs sody bikarbony a vody, k odstranění povrchových nečistot.

Je důležité si uvědomit, že přírodní prostředky nejsou tak silné jako chemické, proto je nezbytné pravidelně monitorovat kvalitu vody ve vašem dětském bazénu a v případě potřeby zahrnout další opatření. Pokud se přesto rozhodnete použít chemické přípravky, vybírejte ty, které jsou speciálně vyrobené pro dětské bazény a mají minimální dopad na jejich zdraví. S těmito jednoduchými přírodními tipy a pravidelnou údržbou byste měli být schopni udržet vodu ve vašem dětském bazénu čistou a bezpečnou.

Je také důležité, abyste své děti poučili o správné hygieně před vstupem do bazénu. Ujistěte se, že si před koupáním důkladně umyjí ruce a odstraní veškeré nečistoty, jako jsou například písek nebo tráva. Dbejte také na to, aby vaše děti měly čisté plavky a neměly na sobě žádné mastné přípravky, které by mohly vodu znečistit.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist