Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

CSB – NATURBLOK-otázky a odpovědi

Zář 1020 Autor: Komerční sdělení

Podle vašich dopisů a e-mailů je jasné, že vás zdivo CSB – NATURBLOK velmi zaujalo. Právě proto odpovídáme na nejčastější dotazy:

Co znamená zdění nasucho?

 • Systém se staví principem vkládání speciálních spojek do drážky kamene, které plní funkci zámků, není tedy nutné spojovat kameny stavebním lepidlem.

cs beton

Jaké prvky systém nabízí?

 • Základní kameny o dvou výškách, které lze navzájem kombinovat a které tvoří sestavu pěti kamenů. Výšky kamenů jsou 75 a 150 mm.
 • Zákrytný systém stříšek, které mají výšku 75 mm a tvoří také sestavu pěti kamenů.
 • Sloupkové prvky, které jsou opět ve dvou výškách, tj. 75 a 150 mm, a tvoří sestavu dvou kamenů: základní kámen, půlka. Sloupkové prvky jsou přizpůsobeny pro vložení ocelových plotníků pro uchycení plotových výplní (v kameni výšky 150 mm). Sloupky jsou také opatřeny otvory pro výztuž (závitovou tyč), kterou před stavbou sloupku ukotvíme chemickou kotvou do podezdívky plotu. Doporučujeme v těch místech, kde budeme chtít postavit sloupek pokládat do poslední vrstvy podezdívky velké kameny o výšky 150 mm, kvůli otvoru pro závitovou tyč, který by měl mít cca 10 cm. Tyč v požadované výšce sloupku uřízneme a upevníme k poslednímu kameni pomocí podložky a matky. Následně sloupek ukončíme stříškou.

zdi naturblokLze vystavět základní rovné zdi, opěrné gravitační zdi svislé se sklonem 5°, ale také 43°(na obrázku). Dále pak jednostranně i oboustranně pohledové stěny, ale dokonce i rohové zdi. Samozřejmostí jsou plotové podezdívky a plotové sloupky, různé oblouky s velmi malým omezením, a to pouze v případě oboustranně pohledové zdi, které spočívá v minimálním rádiu. To znamená, že pokud chceme mít zídku z obou stran beze spár, musíme pamatovat na to, že výseč musí mít minimální poloměr kruhu 2,2 m.

 • Zdi můžeme také postupně snižovat k terénu, podle potřeby.

Jak vysoké zdi z tohoto systému lze stavět?

Bez jakýchkoliv statických posouzení lze budovat stěny z CSB-NATURBLOKU do výšky max. jeden metr. Pokud bude opěrka vyšší, bude nezbytné si nechat zpracovat statické posouzení autorizovanou osobou. Je možné, že bude potřeba opěrku kotvit do svahu pomocí tzv. geomříží. V tomto případě lze stavět i vyšší opěrné zdi z tohoto systému. Důležitou věcí z důvodu plné funkčnosti je i drenážní systém vybudovaný za opěrkou, proto na něj neopomeňte. Pro snazší představu, co lze ze systému CSB-NATURBLOK vystavět a jak postupovat, Vám doporučuji prostudovat dokument „Doporučení pro pokládku“, který naleznete na našich webových stránkách. Pokud uvažujete o betonovém zpevnění, doporučujeme prolívat maximálně 3-4 vrstvy betonových tvárnic.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

3 reakce na CSB – NATURBLOK-otázky a odpovědi
 • Stanislav Novotný 16.10.2013 (17:57)

  Dobrý den, na youtube jsem našel video, kde je vidět značné rozdíly mezi jednotlivými bloky. Autor videa si stěžuje na práci s takovým výrobkem. Jde o běžný problém?

  https://www.youtube.com/watch?v=2F7DesA4x8w

 • Jarmila Lackovičová 17.4.2011 (15:41)

  Prosím o radu, jakým způsobem se mohu zbavit „ORSEJE JARNÍ“ z trávníku. Dost rychle se množí a roundup na ni neplatí. Po postříkání roundupem sežloutla, ale na jaře je tam kde byla a ještě více rozlezlá. Děkuji předem za pomoc. Lackovičová

  • Redakce 2.5.2011 (18:00)

   Dobrý den, na výběr máte z nepřeberného množství selektivních herbicidů.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist