Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Co potřebuje vaše kočka ke spokojenému životu?

Led 2311 Autor: Komerční sdělení

Chlupatí mazlíčci společně s dětmi a milovanými osobami vytváří to správné kouzlo domova, kam se děti, ale i dospělí těší. Pokud máte doma kočičího parťáka, jistě víte, jak úžasné je, když se vrátíte domů a váš miláček na vás již čeká. Kočky jsou roztomilé, hravé a věrné společnice, které dokáží chytit za srdce každého člena domácnosti. Co ale takoví mazlíčci potřebují ke spokojenému životu?

skrabadla

Foto: hawaj.cz

Péče o kočičku

Pokud kočičku máte, jistě víte, že je nutné ji věnovat dostatek času a pravidelnou interakci, kterou potřebují. V druhém případě, kdy kočičku plánujete pořídit, určitě popřemýšlejte, kolik času ji můžete věnovat. Od toho se bude odvíjet zvolené plemeno. Například dlouhosrsté kočičky vyžadují každodenní vyčesávání.

Naopak kočičky s krátkou srstí jsou méně náročné, nicméně některé zase hodně línají. Pokud s nimi nechcete mít moc práce, je dobré se dívat na společníky bez spodní podsady nebo zcela bez srsti. Určitě se také dívejte na temperament kočičky. Některá plemena jsou závislá na člověku, jiná jsou pohodářská a stačí jim parapet u okna (britské a perské kočky).

Výbava je také důležitá

Znát povahu kočičího parťáka je velice důležité. Díky tomu budete vědět, jaké hračky a potřeby koupit, aby jich kočka užila. Můžete pořídit myšky, balonky, ale i škrabadla pro kočky, díky kterým si také brousí drápky. Ovšem ty jsou dobré také pro to, aby se kočka nevrhla na jiný nábytek, například na sedačku a nezačala ji škrábat. Mezi nezbytné vybavení také patří kočičí toaleta. Určitě nezapomínejte na misky a na pelíšek.

Potrava pro kočky

Základem ke spokojenému životu by mělo být krmivo pro kočky, které mimo jiné naleznete v nabídce Hawaj.cz. Strava má být vyvážená, vhodná pro věk a způsob života kočičky. Občas je také dobré nabídnout kousek pamlsku, například vařeného masa, sýr, kočičí mléko nebo jiné dobroty vhodné pro kočky. Určitě dbejte na to, aby jakákoli potrava měla pokojovou teplotu a nebyla studená z lednice.

Příště se budeme věnovat tématu zelené energie v podobě fotovoltaických solárních panelů.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist