Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Časopis dTest – objektivní poradce při výběru zboží

Dub 1412 Autor: Redakce

Nevíte, jaký nezávislý zdroj vás informuje o kvalitě zboží? Který bez okolků poskytne pravdu o složení, ceně nebo případné škodlivosti na základě nezávislých testů a bez reklam? Pokud vám není jedno, co pořizujete, časopis dTest poradí co koupit a čemu se naopak vyhnout. Poradí v oblasti potravin, kosmetiky, elektroniky, aut, sportovního i hobby vybavení, potřeb pro domácnost, dětského zboží, nejrůznějších služeb a dalších.

Proč zrovna dTest?

dtest logoNezisková organizace dTest existuje už od roku 1992 a přes dvacet let poskytuje spotřebitelům servis v podobě testování výrobků a vysvětlení práv spotřebitelů a povinností prodávajících, tak aby tomu rozuměl každý člověk – tedy i laik. Informace podává prostřednictví časopisu dTest, dále na internetovém portálu dtest.cz, v brožurách a také na poradenské lince. Pomocí kalkulaček a srovnávačů vám může usnadnit například výběr tarifu nebo energie, dále varuje před nebezpečnými a klamavými výrobky a reklamou. V průběhu působení bylo díky testům odhaleno nespočet zdraví škodlivých produktů. Časopis dTest není ovlivňován žádnou reklamou a inzercí, proto poskytuje adekvátní a pravdivé informace a výsledky.

Jak se výrobky testují?

Redaktoři časopisu spolupracují pouze s akreditovanými laboratořemi, přičemž testování přenechávají odborníkům, kteří na základě předepsaných formulí provádějí nezávislé testy. Výsledky jsou poté prezentovány tak, aby jim každý mohl jednoduše porozumět. Testované předměty nebo potraviny jsou nakupovány v běžných obchodech tak, jako bychom si je koupili my sami, čímž se zamezuje zkreslení výsledků při testování výrobků poskytnutých přímo výrobcem.

recenze zboziJména laboratoří se záměrně nezveřejňují, kvůli ochraně nezávislosti a obraně proti možným nátlakům ze strany výrobců. Toto pravidlo je i součástí podmínky členství v organizaci International Consumers Research and Testing, což je sdružení světových spotřebitelských organizací, které testují produkty. Na rozdíl od jiných komerčních časopisů neobsahuje žádnou skrytou reklamu, výběr produktů je nezávislý na inzerentech, ale probíhá na základě průzkumu trhu a spotřebitelských požadavků. Provoz časopisu se financuje přednostně z předplatného a pouze minimální část je hrazena z veřejných zdrojů a to většinou pokud se jedná o projekt. Sdružení je podporováno i ze strany Ministerstva průmyslu a obchodu.

Časopis dTest tedy poradí jak vybrat nejrůznější zboží, přes potraviny, elektroniku a kosmetiku, až po potřeby do domácnosti a různé služby. Také můžeme najít například katalog éček online, ověřování e-shopů, obchodní podmínky a bezplatnou telefonickou poradnu. Také je zde k nalezení seznam závadných výrobků včetně přesného popisu rizik a fotografie. Také výrobky, které prošly testováním dTestu v pořádku, mohou nést označení kvality dTestu. I tyto výrobky na stránkách můžeme najít. Nechybí ani již zmíněné kalkulačky a srovnávače.

Předplatné

recenze zboziČasopis dTest je možné si předplatit. Každý měsíc tedy můžeme očekávat nové vydání časopisu v naší schránce, navíc oproti stánkovému prodeji ušetříme a k tomu získáme heslo na online databázi, kde se nachází nespočet testů nejrůznějších produktů. Pokud tedy opravdu chceme mít jistotu kvality pořizovaných výrobků nebo služeb, vyplatí se znát výrobky prověřené dTestem.

Kde ještě získat nezkreslené informace o zboží?

Kromě dTestu můžeme čerpat informace a zkušenosti i z jiných nezávislých zdrojů. Jedním z nich je databáze heureka.cz, kde kromě srovnání cen různých prodejců najdeme i recenze a zkušenosti zákazníků s daným zbožím. Když do hledáčku zadáme konkrétní zboží (třeba sekačka nebo gril), vyjede i seznam nejlepšího zboží na trhu. Pak už je možné prohlédnout si nabídky od jednotlivých prodejců a následně procentuální hodnocení ověřených zákazníků včetně pozorovaných výhod a nevýhod konkrétního zboží. Mnoho důvěryhodných informací se dá získat i na diskusních fórech, kde lidé píší zkušenosti s nejrůznějšími druhy výrobků, ať už je to elektronika, potřeby do domácnosti, dětské zboží, doplňky stravy a nekonečno dalších.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist