Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Bubnové sekačky si snadno poradí s vysokou trávou i svahem

Čvn 1312 Autor: Komerční sdělení

seceni vysoke travyBubnová sekačka funguje tak, že podsekne a následně rovnoměrně odhodí trávu do pokosu. Vycházíme z toho, že čím níže trávu sekáme, tím lépe strniště vypadá a tím lépe se pak čerstvá tráva i proschlé seno hrabe nebo obrací. Po rovných plochách (ať už jde o roviny či svažité stráně) jedeme bez jakéhokoliv udržování výšky s vyváženým strojem hezky po zemi, protože výšku strniště určuje vždy spodní otočný kluzák. Jízda se sekačkou je podobná jízdě s kočárkem. Po osvojení si jednoduchého ovládání stroje brzy zjistíme, že je občas potřeba zatlačit do řídítek a tím zvednout přední žací ústrojí. Nestává se to však často, pouze při najíždění do mezí či příkopů. K vysekání takových hůře přístupných ploch je však lepší využití mulčovače, protože ten má nastavitelnou nápravu s možností ponechání delšího strniště. U sekačky Tekton Vám zaručujeme, že strniště bude střižené vždy asi 3,5 cm nad terénem. A to i na místech, kde je tráva polehlá. Náš jednoduchý žací talíř seká tak, aby tráva byla posekána vždy jen jednou, aby byla poté odhozena rovnoměrně do pokosu. Tímto způsobem vlastně nejvěrněji napodobujeme sečení klasickou kosou. 2 nože jsou na žacím talíři připevněny otočně, v případě nárazu se bezpečně skryjí. Takto posečená tráva se vždy dobře hrabe.

Sečení zahrad a luk

seceni a mulcovani vysoke travySekačka Tekton od českého výrobce DAKR Hranice na Moravě je určena pro sečení zahrad a luk. Tento stroj nabízí oproti konkurenčním strojům díky unikátnímu řešení rámu nejnižší hmotnost, to oceníte zejména ve svahu. Výborná stabilita podložená nízkou hmotností usnadňuje práci. A co hlučnost v místě obsluhy? I v tom drží náš Tekton prim. Stroj má nejnižší akustický výkon pro okolí. Dělená náprava stroje a jeho velká terenní kola s šípovým vzorem zase umožňují mrštnost při zatáčení i dokonalé vedení v přímém směru jízdy při jízdě v náročném terénu. Pro svou dobrou manévrovatelnost se Tekton stává oblíbenou zbraní i mnoha žen, seniorů atd. Pro převážení stroje je výhodné sklopení řídících rukojetí. Tato řídítka navíc můžete nastavit výškově do 4 poloh. Dvě rychlosti pojezdu, inovativně řešené ovládače sekačky a horní ochranný rám sečení se sítí přináší u modelů 2013 výrazné vylepšení funkce a zvýšení komfortu při práci. Zároveň je to projev kompetence vůči připomínkám našich zákazníků.

Na přání zákazníků dodáváme i zvláštní příslušenství v podobě sady dalších dvou nožů pro přestavbu na čtyřnožový žací talíř nebo zvětšený ocelový podběh sečení. Ceny všech náhradních dílů držíme nízké díky tomu, že veškeré součástky vyrábíme přímo v naší firmě na nejmodernějších strojích. Od roku 1990, kdy jsme s výrobou bubnových sekaček začali, máme na svém kontě již více než 40.000 prodaných strojů. Spokojení zákazníci si cení další využitelnosti sekaček pro mulčování a odklízení sněhu.

Jednoduchá stavebnice

stavebnice tektonTekton je totiž stavebnice, která umožňuje sekat, mulčovat i hrnout sníh. Přestavbou stroje na mulčovač získáváte pomocníka pro likvidaci travních porostů, při mulčování necháváme veškerou travní hmotu rozsekanou na trávníku. Tento mulč se po čase rozloží v humus. Náš mulčovací nástavec je vyroben z nerezové oceli, má centrální nastavení výšky strniště a přestavba ze sekačky zabere obsluze asi 5 minut. Cena naší stavebnice je podstatně nižší než cena jednoúčelových strojů. Snažíme se o aktivní přístupy k zákazníkům, účastníme se výstav, píšeme články do odborných časopisů, děláme předváděcí akce u našich prodejců. Výrobky DAKR prodáváme výhradně ve specializovaných prodejnách zahradní techniky, které současně zajišťují i záruční a pozáruční servis. Celkem máme v České republice asi 250 smluvních prodejních a servisních míst. S ohledem na to, že chceme, aby dostali naši zákazníci nejlepší předprodejní a poprodejní servis, nenabízíme naše výrobky v žádné síti obchodních řetězců. Pokud budete chtít získat další informace či vidět videoprezentace jednotlivých strojů, navštivte webové stránky výrobce www.dakr.com

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Bubnové sekačky si snadno poradí s vysokou trávou i svahem
  • Zdenek 17.6.2013 (10:42)

    Na jehlicích borovice, která roste samostatně na dvoře RD jsem našel přisáté černožluté larvy cca 8 mm dlouhé, 4 mm v největším místě silné. Vzorek jsem uložil do igelitového uzavíratelného sáčku, kde se vylíhl brouk s krovkami a pod nimi s průhlednými křídly s černým okrajem? Brouk má tvar i velikost podobný slunéčku, zespodu oranžový, se zhora černý, na hlavě bílou tečku, ve předu po obou stranách na krovkách také bílou tečku, ve střední části na každé krovce větší oranžovou tečku.
    Předem děkuji za identifikaci hmyzu a způsob jeho likvidace.
    Udělal jsem fotky, ale nevím, kam vám je odeslat. Pokud je lze poslat, sdělte mi prisím na jakou adresu.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist