Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Altán nebo pergola nesmí chybět v žádné zahradě

Zář 1127 Autor: Redakce

zahradni altanZahrada, to nejsou jen záhony a trávník. Musíme sem počítat také zahradní domky, relaxační zóny nebo dokonce bazén. Co se relaxace týče, je velmi oblíbené grilování nebo pouhé posezení s přáteli pod zastřešenou pergolou či altánem. Základním rozdílem mezi pergolou a altánem je podle zahradních architektů zřejmý. Altán má stát volně v prostoru a pergola by měla mít jednu stěnu společnou například s obytnou budovou.

Pergoly se dají využít k posezení, ale také jako zastřešené stání pro automobily. Základním materiálem pro výrobu pergoly je dřevo, provedení je ale různé. Inspirovat se můžete díky službě fotogalerie pergoly.

Na co myslet při realizaci pergoly nebo altánu

Samozřejmě je základním parametrem velikost zastřešeného prostoru a samozřejmě i velikost zahrady. Pergola by neměla zabírat její větší část. Dalším parametrem je podlahová krytina. Ta může být zpevněná (dlažba, plochý kámen) nebo přírodní (tráva, udusaná hlína, písek). Zamyslete se také nad cestičkou k altánku. Je jasné, že v případě zatravněné plochy dojde po čase k vyšlapání. Proto zauvažujte nad břidlicovými či umělými nášlapy. Vhodné jsou také cestičky z barevného štěrku, které jednoduše od trávníku oddělíte pomocí plastových oddělovačů.

Při rodinných oslavách a posezení je velmi důležité soukromí. Proto je možné altán z jedné strany neotevřít nebo nechat porůst popínavými liánami. Ty mohou být klidně opadavé, protože přes zimu zahradní posezení nevyužíváme.

Zcela jistě oceníte, pokud bude součástí pergoly zahradní nábytek a krb. Na téma zahradních krbů na tuhá paliva bude některý z následujících článků.

Pergoly a altány-fotogalerie

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Zář 2023>>
PÚSČPSN
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist