Internetový hobby magazín

Menu

PR

Nejnovější články

Acai berry, „Ovoce bohů“…

Říj 1104 Autor: Komerční sdělení

acai berryAcai berry  je název tropického bobulovitého ovoce majícího v průměru zhruba 2,5 cm. Toto ovoce bohů – jak je mu v domorodém kraji přezdíváno – roste v hroznovitých trsech na palmách v brazilské oblasti Paraná a Amazonii převážně v záplavových oblastech podél řek, kde vytváří velké háje. A proč ovoce bohů? Palma, na kterém ovoce vyrůstá, patří do rodu, který dostal jméno po múze řecké mytologie –  Euterpe. Bezpochyby se tak stalo nejen pro krásu palmy, ale i pro úžasný vliv ovoce Acai berry na zdraví. Vzhledem a barvou připomíná naše borůvky, chutí směs lesního ovoce a čokolády.

Palma dorůstá do výšky 15 až 30 metrů a plodí cca 4 – 5 let po vysazení. Plodí dvakrát do roka a na jedné palmě se  urodí zhruba 20 kg plodů. Ovoce je velice bohaté na antioxidanty, které pomáhají snižovat škodlivé účinky volných radikálů. Volné radikály mají svůj podíl na stárnutí organismu, tvorbě vrásek nebo vzniku chorob. Dále obsahuje vitamíny, např. A, B, C, D a E; minerály, např. mangan, hořčík, fosfor, vápník a nenasycené mastné kyseliny, které jsou důležité pro udržování zdravého srdce, cév a nervové soustavy. Nepřehlédnutelný je také vysoký podíl vlákniny.
I přes to, že ovoce Acai berry u nás není k dostání v čerstvé podobě, protože ve velmi krátké době po sklizni rychle podléhá zkáze a musí být proto neprodleně zpracováno, jej lze ochutnat v podobě různých doplňků stravy. Například v přípravku  Acai Berry Linie, což je rozpustný energetický nápoj na hubnutí s antioxidanty v sáčcích nebo v přípravku Acai Berry Detoxify na detoxikaci a očistu těla s antioxidanty, a to v podobě přírodního nápoje. V obou případech může spotřebitel při konzumaci počítat s notnou dávkou energie, podporou mozkové činnosti, s upevňováním imunity, snižováním hladiny cholesterolu spojeným s ochranou srdce a cév a zpomalováním procesu stárnutí. Tyto doplňky stravy můžete je zakoupit v lékárně.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

 
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist