Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

9 nejlepších rostlin pro vaší kancelář

Čvc 2101 Autor: Claudie Kornelová

Značnou část našeho týdne/roku/života trávíme v kancelářích – včetně home office. Je proto logické, že si toto místo chceme, pokud můžeme, vyzdobit a zpříjemnit podle našeho vlastního stylu. Takovým krásným a příjemným doplňkem jsou i rostliny, které nám dodávají energii svou zelenou barvou. My vám nyní řekneme, kterých 9 rostlin je ideálních pro vaši kancelář.

práce

Pořiďte si na stůl nějakou pěknou rostlinku. Zdroj foto: Pixabay.com – Memin Sito

Vyplnění prázdného prostoru – police, okenního parapetu, rohu stolu nebo prázdného místa na podlaze – živou zelení je snadný a poměrně levný způsob, jak vnést barvu a život do vaší firemní či domácí kanceláře. To je přesně ten důvod, proč jsme pro vás vybrali ty nejlepší rostliny – některé dostatečně malé, aby se vešly na váš stůl, některé čistí vzduch při práci a některé, které milují větší prostory a rády se „ukazují“.

Vzhledem k tomu, že mnoho kancelářských prostor nabízí špatné osvětlení (zářivky), obsahuje tento seznam spoustu tolerantních rostlin, které je velmi těžké zabít a které navíc přežijí s malým množstvím slunečního světla, vody a celkové péče. To znamená, že se nebudete muset stresovat o tyto nenáročné rostlinky během rušných ročních období nebo když si budete chtít vzít zasloužené volno.

Tchýnin jazyk (Dracaena trifasciata)

Zde je jedna z nejtvrdších pokojových rostlin, jakou kdy potkáte. Tato odolná rostlina nepotřebuje k růstu spoustu vody ani slunečního záření. Ve skutečnosti stačí její menší verzi zalévat každé dva až tři týdny. Před zaléváním se vždy ujistěte, že je půda zcela suchá, aby se zabránilo hnilobě kořenů.

tchýnin jazyk

Tchýnin jazyk není mezi favority poprvé. Zdroj foto: Pixabay.com – lin2015

Zamiokulkas (Zanzibar Gem – ZZ Plant)

Pokud je toto vaše úplně první rostlina, tak z ní budete zcela nadšení. Daří se jí totiž v podmínkách s nízkým osvětlením a suchem. To znamená, že ji můžete zalévat jednou za dva až tři týdny a stále sledovat, jak roste do výšky 70 cm.

zamiokulkas

Zamiokulkas (uprostřed) patří mezi větší rostliny, ale krásné. Zdroj foto: Pixabay.com – Freja

Aloe Vera (Aloe)

Pokud sedáváte u okna, pak se stane tato rostlinka vaším nejlepším přítelem. Umístěte ji na okno někam, kam nedopadá přímé sluneční světlo a zalévejte ji každé dva až tři týdny. Jakmile bude mít dostatek „listů“, můžete některé z rostliny opatrně odříznout a vytlačit z nich gel, abyste ošetřili boláky, popáleniny či modřiny.

aloe

Aloe tu samozřejmě nesmí chybět. Zdroj foto: Pixabay.com – Marce Garal

Bambus (Bambusoideae)

Bambus je považován za symbol štěstí a dobrého osudu, což může být přesně to, co v práci potřebujete. Nejlepší na tom je, že není zapotřebí mnoho, abyste toho dosáhli. Stačí jej umístit na místo, kde není přímé sluneční světlo nebo je ale je mírné a zalévat, když je půda suchá na dotek.

bambus

Bambus přináší štěstí. Zdroj foto: Pixabay.com -WikimediaImages

Aglaonema proměnlivá (Aglaonema commutatum)

Jedná se o jednu z nejběžnějších pokojových rostlin. Můžete ji totiž umístit doslova do jakékoli místnosti , která nemá přímé sluneční světlo nebo ho má velmi málo. Nezapomeňte ji zalévat, když je půda suchá na dotek – přibližně každý týden.

aglaonema

Aglaonema je praktická svou velikostí. Zdroj foto: Pixabay.com – PENEBAR

Toulcovka (Spathiphyllum)

Její krásné bílé květy dokáží upoutat vaší pozornost, ale je to její vlastnost – čištění vzduchu -, která skutečně ovlivňuje. Chraňte ji před přímým slunečním zářením, ale nechte ji umístěnou na dobře osvětleném místě. Zalévejte ji každý týden a občas postříkejte její listy rozprašovačem, zejména v horkých letních dnech.

toulcovka

Toulcovka zaujme svými krásnými květy. Zdroj foto: Pixabay.com – HOerwin56

Fittonie (Fittonia)

Jelikož se tato rostlinka vyskytuje především v tropech, potřebuje ke svému žití slunečné a vlhké podmínky. Vaše kancelář je sice daleko od deštného pralesa, ale i přesto jí můžete poskytnout potřebnou péči. Umístěte ji na parapet, kam nepřímo svítí slunce (ideální jsou okna orientovaná na sever) a zalévejte ji, jakmile je půda suchá. Listy často zamlžujte, abyste napodobili vlhké podmínky.

fittonia

Fittonie je velmi atypická rostlina díky svým neobvyklým barvám. Zdroj foto: Pixabay.com – Alina Kuptsova

Monstera (Monstera)

Pokud máte volné místo na podlaze a nevíte, jak ho využít, tak tam umístěte tuto krásnou pokojovku. Tato kráska může růst téměř kdekoli s velmi malým množství světla. Rostlinu zalévejte, když je horní polovina půdy zcela suchá a každý měsíc ji přihnojujte hnojivem pro ni určeným.

monstera

Monstera potřebuje větší prostor. Zdroj foto: Pixabay.com – pasakorn8475

Peperomia obtusifolia (Peperomia obtusifolia)

Může se zdát sice malá, ale tato rostlina vhodná pro pracovní stoly má úder. Pokud se zalévá jednou nebo dvakrát týdně, vyrostou na ní krásné bílé květy. I když je milovnicí jasného, ale nepřímého slunečního světla, tak dokáže tolerovat podmínky slabého osvětlení. Jednoduše ji zalévejte více, když bude svítit slunce.

peperomia

Peperomia je celkem neznámá rostlinka, ale je to velká škoda. Zdroj foto: Pixabay.com – Jan Haerer

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist