Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

8 způsobů, jak uchránit váš dům před zloději

Bře 2207 Autor: Claudie Kornelová

Lidé mají nenechavé ruce a bohužel zřejmě nikdy nebudeme žít v době, abychom se nemuseli bát o svůj majetek. Proto je potřeba myslet na jeho důkladné zabezpečení. Chraňte si to, co vám patří. Jak? Zde máte 8 způsobů.

Zloděj

Ochraňte svůj domov před zloději. Zdroj foto: Pixabay.com – geralt

Nezapomeňte zajistit okna a dveře

Třebaže se vám to může zdát jako naprostá banalita, ale základem pro uchránění se před zloději je mít dobře zajištěná okna i dveře. Tím nemáme na mysli jen jejich zamčení, které by mělo být samozřejmostí, ale také například zabezpečit je bezpečnostními zámky a znemožnit co možná nejvíce výhled zlodějům do vašeho interiéru. S tím vám pomohou žaluzie, záclony, závěsy nebo například venkovní žaluzie. Pro naprosté bezpečí můžete okna zabezpečit také kovanými mřížemi, které ale nebývají příliš atraktivní a mohou vám bránit ve výhledu.

Okno

Zabezpečte svá okna a dveře, aby zloději neměli šanci. Zdroj foto: Pixabay.com – qimono

Přidejte výstražné cedule

Pokud nemáte psa, vůbec to nevadí. Někdy stačí na branku nebo vstupní vrata či vchodové dveře přidělat ceduli Pozor pes a zloději si rozmyslí, jestli váš pozemek, byt či dům navštíví. Využít též můžete cedule Objekt je monitorován nebo Objekt je zabezpečen alarmem. Tyto cedule bývají velmi efektivní a drtivou většinu zlodějů odradí. Samozřejmě se najdou tací, kteří jsou drzí a ani tyto cedule je nevystraší.

Přidejte si na objekt kameru

Nemusíte si ihned kupovat žádné předražené sledovací zařízení, někdy stačí obyčejná atrapa za pár stovek. Na internetu najdete široký výběr věrohodných atrap, které dokonce svítí ve tmě, a tak vypadají velmi realisticky. Některé se mohou i pohybovat.

Kamera

Váš objekt může být velmi dobře chráněn kamerou. Zdroj foto: Pixabay.com – ElasticComputerFarm

Zvolte fotobuňku

Fotobuňka je výborná věc. Jakmile zaznamená v okolí vašeho pozemku či objektu jakýkoliv pohyb, ihned se rozsvítí, což většinou, pokud někdo páchá něco zakázaného, pachatele vyděsí.

Pořiďte si alarm na dveře a okna

Poplašné zařízení nemusí být předražené. Některé najdete v podobě malých krabiček, ty se lepí na pojízdné dveře nebo okna. Vždy před jejich otevřením je musíte zajistit, aby se nespustily. Jestliže vám nevadí investovat do pořádného zařízení, doporučujeme zajistit celý objekt proti vniknutí.

Alarm

Poplašné zařízení často zamezí vloupání. Zdroj foto: Pixabay.com – michaelmep

Měňte svoji denní rutinu

Zloději jsou chytří. Padli-li jste jim do hledáčku, může se stát, že vás budou několik po sobě jdoucích dní sledovat, aby zjistili, jak často jste doma, kdy se vracíte z práce, kdy máte který koníček a tak dále, aby si zajistili volný prostor. Proto se pokuste, pokud to alespoň trochu jde, mít nepravidelný režim. Žádný zloděj si nepřeje být chycen při loupeži. Pokud tedy uvidí, že u vás nemá jistotu, že trávíte každý den pravidelně čas od rána do večera mimo domov, nejspíše si nedovolí se k vám vloupat.

Odjíždíte pryč? Upozorněte sousedy

Chystáte-li se na dovolenou, dejte vědět sousedům a poproste je, zda by vám mohli vybírat schránku, případně, pokud jim věříte, zalévat květiny a tím pádem i tak zkontrolovat váš domov, zda je všechno v pořádku. Základem je rozhodně přebírat poštu, neboť přeplněná schránka svědčí o tom, že dům či byt je bez svého majitele, což je pro zloděje jasným signálem.

Poštovní schránka

Upozorněte své sousedy, aby vám vybírali poštovní schránku. Zdroj foto: Pixabay.com – hudsoncrafted

Ostříhejte vše přerostlé, prosvětlete prostor

Ujistěte se, že převislé větve a husté keře neposkytují perfektní ukrývací místo, kam by se zloději mohli ukrýt. Váš prostor by měl být co nejvíce otevřený, aby umožňoval i běžnému kolemjdoucímu vidět jakoukoliv neplechu, která by se mohla na místě stát. Větve by tak neměly zasahovat do oken a ke dveřím.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist