Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

7 nejnebezpečnějších kutilských projektů: Tohle doma nezkoušejte!

Led 2330 Autor: Claudie Kornelová

Opravy spojené s vlastnictvím domu či bytu dokážou být velmi nákladné. Proto se mnoho majitelů raději naučí provádět drobné údržby a opravy sami, místo toho, aby si najali odborníka. Některé projekty však přesahují úroveň dovedností průměrného člověka a neměli byste se tak o ně vůbec pokoušet. Tyto nebezpečné projekty mohou mít smrtelné následky, pokud nejsou provedeny správně, proto je důležité si vždy najmout odborníka nebo se s ním poradit, než se do práce pustíte sami. Podívejte se, které to jsou.

muž

Které kutilské projekty byste raději měli přenechat někomu zkušenějšímu? Zdroj foto: Pixabay.com – orhanyunus18

Oprava plynového potrubí

Zemní plyn je čirý, bez zápachu (pokud do něj nebyly vstříknuty pachové látky) a je jedním z nejnebezpečnějších prvků používaných v domácnosti. Nesprávně instalované nebo netěsné plynové potrubí může vést k otravě oxidem uhelnatým, který vás může zabít ve spánku nebo dokonce způsobit výbuch. Zůstaňte v bezpečí pravidelným testováním detektoru oxidu uhelnatého a při prvních známkách úniku okamžitě zavolejte plynárenskou společnost.

Elektrické rozvody (Elektroinstalace)

Nesprávně nainstalovaná elektroinstalace je hlavní příčinou požárů elektrického vedení, při nichž každoročně umírají stovky lidí. Chraňte svou rodinu tím, že zajistíte, aby veškeré elektroinstalace a opravy prováděl odborník, který prošel příslušným školením.

elektřina

Elektroinstalace není žádná legrace, jelikož by při špatném nainstalování mohlo dojít ke zkratu. Zdroj foto: Pixabay.com – jarmoluk

Pokrývačské práce

I když může být lákavé ušetřit na tomto nákladném projektu peníze, vlastní pokrývání střechy vás vystavuje vážnému nebezpečí smrtelného pádu z okraje střechy nebo pádu ze žebříku při převážení materiálu nahoru a dolů.

Bourání zdí

Jistě, máchání kladivem a rozbíjení stěn je pro většinu z nás zábavná představa, ale než zbouráte vnitřní stěnu, je nutné se ujistit, že není nosná. Pokud zbouráte nosnou stěnu, váš dům se může stát staticky nepevným a může se dokonce zřítit. Vždy se poraďte s odborníkem, abyste určili, které stěny můžete odstranit sami.

zeď

Také bourání stěn se musí dělat opatrně, jelikož byste mohli zbourat zeď nosnou a celý objekt mi mohl spadnout. Zdroj foto: Pixabay.com – 445693

Práce na velkých stromech

Chřadnoucí stromy mohou představovat vážné nebezpečí, ale jejich prořezávání nebo odstraňování bez odborníka je nebezpečné mnohem víc. Především byste mohli z vysokého stromu spadnout. Stejně tak, pokud větve neořežete správným způsobem, mohou spadnout a zranit lidi procházející pod vámi. A konečně, pokud si nejste jisti, co děláte, můžete strom porazit špatným směrem a shodit ho přímo na váš (nebo sousedův) dům!

Odstraňování azbestu

Azbest, který se běžně používá k izolaci starších domů, může být při vdechnutí smrtelně nebezpečný, a proto je nezbytné zavolat odborníka, aby ho odstranil. Existují také zákony, které upravují správnou likvidaci tohoto toxického materiálu. Odborník bude vědět, jak se ho správně zbavit, aniž by poškodil lidi nebo životní prostředí.

azbest

Azbest je vysoce jedovatý, jeho odstranění přenechte profesionálům. Zdroj foto: Pixabay.com – kaboompics

Hubení škůdců

Nikdo nechce, aby se mu krysy nebo jiní škůdci usídlili v interiéru, ale je riskantní začít po domě šířit jedy, které mohou kromě škůdců zabít i děti a domácí zvířata. Obraťte se nejprve na profesionálního deratizátora, který zjistí, jak se vetřelci do vašeho domova dostávají, a pomůže vám najít nejbezpečnější způsob, jak se jich zbavit.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Bře 2024>>
PÚSČPSN
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist